Жіноче обличчя героїзму

Жіноче обличчя героїзму

Жінка і війна... Неможливо говорити про це без хвилювання.

Мати, любляча дружина, турботлива сестра чи кохана — вона поруч із чоловіками рішуче й відважно стала на захист Батьківщини в грізні роки Великої Вітчизняної.

Так хіба про це розкажеш. Про те,які страшні часи пережито, який непомірний тягар ліг на жіночі плечі.

Війна…. Жінка на війні… Це щось таке, про що немає людських слів.

Під час війни у Червоній армії служили понад 800 тисяч жінок. Змінивши сукні на військовий одяг, вони пройшли сувору школу бойового загартування зі зброєю в руках.

Льотчиці, танкістки, розвідниці, партизанки, зв'язківки, водійки автомашин і тракторів, телефоністки і кулеметниці, комірниці, бібліотекарки, кухарки, лікарки та медсестри. Жінки замінили чоловіків на фабриках, заводах, на полях. Вони взяли на себе зовсім не «жіночі» справи: воювали, рили окопи, працювали на лісозаготівлях, у шахтах, гасили пожежі, вирощували врожаї.А ще вони відправляли рідних на фронт, доглядали поранених, виступали з концертами на передовій і, навіть, в такі важкі часи народжували, вигодовували та навчали дітей.

Своїми листами на фронт жінки надихали чоловіків на подвиги й підтримували в них віру у перемогу. Ніхто й ніколи не рахував кількість жінок, які були мобілізовані й тих,хто добровільно пішли на фронт. Невідомі цифри кількості поранених, контужених й тих, хто стали інвалідами.

За видатні заслуги перед Вітчизною, мужність і героїзм понад 100 тисяч жінок нагороджено орденами та медалями, 91 жінка удостоєна звання Героя Радянського Союзу, 27 з них - українки, 53 — брали безпосередню участь у боях за Україну.

У війни «не жіноче» обличчя.

Саме такою залишилася Велика Вітчизняна війна у свідомості наступних поколінь. Жіноча історія Великої Вітчизняної залишається ненаписаною і дописати її з кожним днем стає все важче, адже тим, кому в 1941 р. було 13, сьогодні – 83.

Схилимо голови перед тими, хто зробив сьогоднішній день реальністю.

Subscribe to Жіноче обличчя героїзму