Чорнобильська трагедія

Чорнобильська трагедія

Чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними лiсами славилась чорнобильська земля. Та тiльки - до жахливої позначки, до радiацiйної межi, проораної квiтневої ночi 1986-го. Звiдтодi ця земля стала називатись зоною - скалiченою, непридатною для життя мiсцевiстю. I якщо вiд атомної катастрофи здригнулись серця всiх землян, то слово "зона" не перестає болiти у цих серцях вже двадцять п'ять рокiв i ще надовго лишиться в пам'ятi людства.

Двадцять п'ять рокiв - це мить, зовсiм небагато часу. Але яким далеким, безхмарним видається тепер нам той дочорнобильський свiт - спокiйний, неквапливий! Свiт без катастроф, жертв, без стресових ситуацiй, що випали на долю мiльйонiв людей пiсля чорнобильської трагедiї.


 

Місце збереження літератури, що зацікавила Вас, Ви можете уточнити в Електронному каталозі.

Перейти до Електронного каталогу


 

Радиация: справочные материалы

Усманов С. М.

Радиация: справочные материалы. – М.: Гуманит.изд.центр ВЛАДОС, 2001. – 176 с.

В книге в краткой и доступной форме изложены основы радиационной безопасности. Описаны источники радиации природного и технического происхождения. Рассмотрены основные понятия в области дозиметрии ионизирующих излучений и особенности действия радиации на живой организм.

Контроль за поступлением радиоактивных веществ в организм человека и их содержание

Голутвина М. М., Абрамов Ю. В.

Контроль за поступлением радиоактивных веществ в организм человека и их содержание /Под ред. Л. А. Булдакова. – М.: Энергоатомиздат, 1989. – 176 с.

Приведены методы прижизненной оценки содержания радиоактивных веществ в организме человека, занятого в современном производстве. Главное внимание уделено вопросам косвенной дозиметрии, т.е. определению внутреннего содержания радиоактивного вещества и создаваемой им дозы облучения исходя из результатов анализа выделений. Освещены принципы сбора и хранения биологических проб, методы их анализа, измерения и интерпретация полученных данных. Кроме того, описаны методы оценки величины ингаляционного поступления радионуклидов.

Вплив фізичних і хімічних забруднювачів на еко- і біосистеми

Заграй Я. М., Котовенко О. А., Мірошніченко О. Ю.

Вплив фізичних і хімічних забруднювачів на еко- і біосистеми /Я. М.Заграй, О. А.Котовенко, О. Ю.Мірошниченко; за ред.. д. х. н., проф. Я. М.Заграя. – К.:КНУБА, 2009. – 276 с.

У монографії наведено узагальнені результати системних досліджень складних багатофакторних процесів, що протікають в екологічних і біологічних системах та їх компонентах. Ці результати досліджень є основою для подальшого розвитку фундаментальної і прикладної екології та вирішення проблем захисту навколишнього середовища. Дано теоретичне обґрунтування моделей, які були використані для вивчення процесів в системі забруднювач – навколишнє середовище. Досліджено також вплив широкого спектру хімічних забруднювачів на екологічні і біологічні системи.

Чорнобиль. Зона відчуження: Збірник наукових праць

Чорнобиль. Зона відчуження: Збірник наукових праць /Під ред. В.Г.Бар’яхтар. – Київ: «Наукова думка», 2001.

Подано результати оригінальних досліджень з ключових питань радіоекології та радіаційної медицини, виконаних фахівцями різних установ та відомств України, які впродовж 15 років вивчали вплив радіаційного фактору на біоту Чорнобильської зони відчуження. Проаналізовано й узагальнено авторські дані з найактуальніших проблем з позиції сьогоденних фундаментальних і прикладних наукових надбань. На особливу увагу заслуговує розділ, присвячений оцінці стану та характеру забруднення ґрунтів, води і рослинності, міграції радіонуклідів по трофічних ланцюгах, формуванню доз опромінення. Вагомий внесок результатів радіобіологічних досліджень. Встановлено радіогенні ушкодження та зміни структур, метаболізму, функцій важливих систем та організму загалом, на основі чого пояснено негативний вплив наслідків Чорнобильської катастрофи на людину. Вперше наведено широко планові дані клінічних, епідеміологічних і гігієнічних спостережень. Об’єктивний і неупереджений авторський аналіз їх вказує на істотне збільшення частоти як онкологічних, так і загальносоматичних захворювань у різних категорій опромінених. Висновки та результати обговорення досліджень виважені й науково обґрунтовані.

«ИНФОРМАЦИОННАЯ ЕКОЛОГИЯ». ЧАСТЬ 1. Оценка риска техногенных аварий и катастроф. Статистическая интерпретация экологического мониторинга. Моделирование и прогнозирование экологических ситуаций

Б. П.Ивченко, Л. А.Мартыщенко

«ИНФОРМАЦИОННАЯ ЕКОЛОГИЯ». ЧАСТЬ 1. Оценка риска техногенных аварий и катастроф. Статистическая интерпретация экологического мониторинга. Моделирование и прогнозирование экологических ситуаций, СПб.: «Нордмед-Издат», 1998. – 208 с.

В связи с современным динамическим изменением общеэкологической ситуации, ростом глобальных проблем, эскалацией кризисных экологических состояний и техногенных катастроф в настоящее время наряду с дальнейшей разработкой уже имеющихся концепций, их творческим применением для интерпретации накопившихся эмпирических данных и результатов наблюдений необходимо обращение к методологии системно-информационного анализа сложных процессов и систем.

Медико-біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи: Віддалені радіоекологічні та радіобіологічні проблеми і аналіз ефективності контрзаходів по захисту біо- та екосистем від наслідків Чорнобильської катастрофи (у 2-х частинах)

Медико-біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи: Віддалені радіоекологічні та радіобіологічні проблеми і аналіз ефективності контрзаходів по захисту біо- та екосистем від наслідків Чорнобильської катастрофи (у 2-х частинах) /Під заг. ред. Ю. О.Кутлахмедова, В. П.Зотова. – Київ: МЕДЕКОЛ, 2000. – 293 с.

Колективна монографія посвячена аналізу довгострокових радіоекологічних проблем в зоні впливу Чорнобильської аварії, вибору та оцінці контрзаходів по захисту екосистем і населення від її шкідливих наслідків. Дана монографія виконана у рамках НДР консорціуму МНДЦ БІО-ЕКОС з МНС України по договору 25/9-79 по темі «Систематизація результатів вивчення радіоекологічних та медико-біологічних наслідків аварії на ЧАЕС та інших техногенних аварій відносно їх практичного використання і розробки методів по зниженню негативних ефектів катастроф для екосистем та населення» (Науковий керівник д-р біол. наук, проф. акад. НАН України Д.М.Гродзінський).

Чорнобиль – трава гірка

Даєн Л. А.

Чорнобиль – трава гірка: Док. повість: Для серед. та ст. шк. віку /Худож. оформл. Ю.С.Ботнара. – К.: Веселка, 1988. – 176 с.: ил.

Документальна повість про Героя Радянського Союзу Леоніда Телятникова та його мужніх побратимів.

Зарево над Припятью: Записки журналиста.

Губарев В. С.

Зарево над Припятью: Записки журналиста. – М.: Мол. гвардия, 1987. – 239 с., ил. – (Эврика).

Книга писателя и журналиста редактора газеты «Правда» по отделу науки Владимира Губарева повествует об аварии на Чернобыльской АЭС, об истории развития отечественной атомной промышленности, о настоящем и будущем мирного атома.

Чорнобиль. Дні випробувань: Книга свідчень.

Чорнобиль. Дні випробувань: Книга свідчень /Упоряд. В.Г.Шкода. – К.: Рад. письменник, 1987. – 470 с.

Ця книга – збірник документальних, публіцистичних і художніх творів письменників і журналістів, котрі розповідають про те, як спільно, натхненний «чуттям єдиної родини», долав наш народ тяжкі наслідки аварії на ЧАЕС, мужньо і самовіддано боровся з грізними силами атома, що вийшли з-під контролю, відроджує до нового життя вражену радіацією землю, міста і села і саму атомну станцію. У збірнику також уміщені інтерв’ю з відомими вченими, що висвітлюють деякі небайдужі для нас питання віддалених наслідків аварії, перспективи розвитку атомної енергетики в нашій країні, подана детальна хронологія пам’ятних подій.

Проблеми Чорнобильської зони відчуження: Науково-технічний збірник.

Проблеми Чорнобильської зони відчуження: Науково-технічний збірник. /Випуск 3. – Київ, Наукова думка, 1996.

Збірник містить результати наукових досліджень і дослідно-конструкторських робіт в Зоні відчуження ЧАЕС, які направлені на розробку технологій, устаткування і приладів для поводження з РАВ та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, на вивчення складу і будови твердо фазних носіїв активності ґрунту Зони відчуження, трансформації форм продуктів розподілу радіонуклідного складу паливних випадінь в ближній зоні ЧАЕС, просторовому розподілу радіонуклідів та на вирішення інших проблем радіоекології. Велика увага приділяється медико-екологічним проблемам впливу наслідків аварії на флору, фауну і здоров’я людини, умови праці і стан захворювання робітників, які працюють в зоні відчуження.

Subscribe to Чорнобильська трагедія