«Традиції та новації в інформаційному забезпеченні науки та освіти»

krim201202.jpg

22-24 травня 2012 року у Сімферополі на базі Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського була проведена міжнародна науково-практична конференція «Традиції та новації в інформаційному забезпеченні науки та освіти», організована Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Науково-методичною бібліотечною комісією та Науковою бібліотекою Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В роботі щорічного авторитетного форуму бібліотек взяли участь 111 представників вузівських бібліотек України, Латвії та Польщі.

Під час роботи конференції представники видавничих організацій України та посередники представили на оглядових стендах свою продукцію – довідкову, енциклопедичну та науково-популярну літературу, виступили з оглядовими та підсумковими доповідями.

Пленарне засідання конференції відкрив заст. директора інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН молоді та спорту України Лемківський Казимир Михайлович.

Доповідач у своєму виступі показав обізнаність в проблемах, від яких потерпають бібліотеки вищих навчальних закладів і про які вже неодноразово говорилось на професійних зібраннях, але учасники конференції не почули конкретних висновків, а головне шляхів їх усунення. Навпаки, як повідомилось, була скорочена і посада чиновника в міністерстві, яка опікувалась питаннями, щодо бібліотек. На питання із залу відповіді були узагальненні і не конкретні. Хочеться сподіватися, що обіцянки,які одержали вже вкотре директори бібліотек, мають під собою певну основу.

В ході конференції учасники прослухали низку цікавих і змістовних доповідей, де розглядались нагальні і болючі питання сьогодення, про досвід бібліотек в роботі по формуванню нового (електронного) середовища бібліотечного життя, обговорювалась нова філософія і інноваційні напрямки діяльності бібліотек ВНЗ і питання кадрів, нових вимог до бібліотечного працівника та інше.

Питання, що розглядались, визивали жваве обговорювання, зацікавленість та пропозиції з боку присутніх на нараді. Це свідчить про те, що висвітлені проблеми є надзвичайно актуальними для бібліотек ВНЗу.

krim201201.jpg

Неабияку зацікавленість визвала доповідь гості конференції Гудаковської І.В., Латвійський університет. Запропонована тема – Інформаційна культура вузу – дуже цікава і актуальна.

На досвіді роботи бібліотеки Латвійського університету була надана схема пріоритетної діяльності саме бібліотеки в цій ніші:

  • Ініціатива з боку професійних бібліотекарів
  • Відповідальність за початок співпраці
  • Теоретичні, концепційні та професійні знання про те, як розвивати та навчати інформаційній культурі.

Доповідь супроводжувалась цікавим ілюстративним матеріалом, відеороликами та коментарями.

Велику зацікавленість викликали доповіді провідних бібліотек вузів - Журавльової І.К.- Харківський національний університет ім.. Каразіна, Огури І.І.- Львівський нац.ун-т ім. І Франка, Савенкової Л.В.- Київський педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, Дригайло С.В.- національна бібліотека України ім.. В.І. Вернадського.

Поділились своїм накопиченим досвідом в роботі з кадрами - проблеми та перспективи - бібліотеки Полтавського та Донецького національних університетів та інш.

У своїх виступах доповідачі наголошували, що позитивні перспективи нашої діяльності , її результативність великою мірою залежить від того , як активно, успішно ми формуватимемо нове (електронне) середовище бібліотечного життя.

Багато доповідей було присвячено аналізу по створенню в бібліотеках депозитарію - електронного архіву для накопичення та збереження електронних публікацій, забезпечення довготривалого повнотекстового та надійного відкритого доступу до результатів наукових досліджень університету.

krim201203.jpg

Сучасна інформація привела до появи в роботі університетських бібліотек нового сегмента – відповідальності за поширення інформації науково-дослідної діяльності університету. А прагматична сторона від реалізації цих починань – це підвищення рейтингу наукового потенціалу вузу.

Аналізуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що в бібліотеках ВНЗ сьогодні відбуваються значні зміни, з’являються принципово нові форми роботи, нові концепції розвитку.

Бібліотеки мають достатній інформаційний та інтелектуальний ресурс і при підтримці ректорату можуть і повинні стати сучасним інформаційним центром по збереженню та поширенню власного продукту у відкритому доступі засобами Інтернет-технологіями у середовищі світового науково-освітнього співтовариства.

Статті з наукометрії

Все украинские издатели в Scopus и Web of Science

"Хижацькі" журнали
Отличительные черты издательств-хищников
Проверяем журнал перед подачей рукописи
Scopus и WoS: проверяем журнал

Підготовка статті для наукометричної бази
Как опубликовать статью в Scopus?
Причины, по которым отклоняют статьи в Elsevier

DOAJ
Регистрация научного журнала в DOAJ
Каким должен быть сайт научного журнала: рекомендации DOAJ

Підготовка журналу для наукометричної бази
Scopus: вопросы и ответы
Методические материалы по стандартам Scopus
Рекомендации по развитию научных журналов
Принципы прозрачности и лучшей практики научных публикаций
Процесс отбора журналов в базу Web of Science
Нормы поведения и наилучшая практика для редакторов
Название научного журнала
Каким должен быть научный журнал?
Как Scopus оценивает журналы?
Как попасть в Scopus и Web of Science?
Быстрая оценка журнала

За достовірність інформації відповідальність несе автор статті

До послуг користувачів відділи обслуговування:

АБОНЕМЕНТИ:

- навчальної літератури гол.корп. к. 254; 2415446 10.00-17.45
- наукової літератури лаб. корп. к.7714; 2415467 10.00-17.45
- видань іноземними мовами гол. корп. к. 440; 2449619 10.00-17.45
- художньої літератури лаб. корп. к. 7713; 2415427 10.00-17.45
- стандартів та технічної періодики гол. корп. к.440а; 2449619 10.00-17.45

ЧИТАЛЬНІ ЗАЛИ:

- для студентів гол. корп. к. 343; 2449620 10.00-17.45
- інформаційно-бібліографічного відділу лаб. корп. к. 7711, 7715; 2415527 10.00-17.45
- для науковців лаб. корп. к 7715; 2415427 10.00-17.45
- відділу видань з питань архітектури і мистецтв арх. корп. к.310; 2415531 10.00-17.45
- відділу стандартів та технічної періодики гол. корп. к.440а; 2449619 10.00-17.45
- відділу видань іноземними мовами гол. корп. к. 440; 2449619 10.00-17.45

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer