Шевченко – геній багатогранний.

до 203 – річниці від дня народження
(1814 – 1861)

Шевченко – геній багатограннийО. І. Накалюжна, бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

В історії кожного народу , серед її великих творців, є імена які оповиті невмирущою славою і авторитетом. Для України та українського народу - це Тарас Шевченко.

Шевченко – геній багатогранний. У пам’яті нащадків він живе не тільки як геніальний поет, а і як високоталановитий маляр, видатний рисувальник, високомайстерний гравер, скульптор, архітектор, аматор – актор, видатний співак.

Фахова освіта Шевченка була мистецько-малярна та привела його до титулу академіка. Шевченківські рисунки олівцем, тушшю, сепією, аквареллю є унікальним явищем у європейському малярстві. Але ще досі залишаються актуальними слова Антоновича: « … треба було півстоліття після смерті Шевченка, щоб значення Шевченка – маляра почало висвітлюватись, й мине, мабуть, друге півстоліття, поки значення Шевченка – маляра, Шевченка – рисувальника, Шевченка – гравера буде належне висвітлене і загально усвідомлене».

Центральним стержнем творчості Шевченка і поета і маляра – була велика, безмежна, сильніша за все любов до України – землі та України – народу.

Бібліотека КНУБА. до вашого перегляду, пропонує книги про мистецьку спадщину Тараса Шевченка.

Шевченко – геній багатогранний Шевченко – геній багатогранний Шевченко – геній багатогранний

Інші матеріали, що є на сайті:
Віртуальна виставка:

Колекційна книжка (повний текст):

  • Шевченко, Тарас Григорович Мала книжка / Т. Г. Шевченко. - Київ: Наукова думка, 1989. - Книга. - 431 с. + з додатком. Переглянути >>>

Статті:

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer