Шевченко – геній багатогранний.

до 203 – річниці від дня народження
(1814 – 1861)

Шевченко – геній багатограннийО. І. Накалюжна, бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

В історії кожного народу , серед її великих творців, є імена які оповиті невмирущою славою і авторитетом. Для України та українського народу - це Тарас Шевченко.

Шевченко – геній багатогранний. У пам’яті нащадків він живе не тільки як геніальний поет, а і як високоталановитий маляр, видатний рисувальник, високомайстерний гравер, скульптор, архітектор, аматор – актор, видатний співак.

Фахова освіта Шевченка була мистецько-малярна та привела його до титулу академіка. Шевченківські рисунки олівцем, тушшю, сепією, аквареллю є унікальним явищем у європейському малярстві. Але ще досі залишаються актуальними слова Антоновича: « … треба було півстоліття після смерті Шевченка, щоб значення Шевченка – маляра почало висвітлюватись, й мине, мабуть, друге півстоліття, поки значення Шевченка – маляра, Шевченка – рисувальника, Шевченка – гравера буде належне висвітлене і загально усвідомлене».

Центральним стержнем творчості Шевченка і поета і маляра – була велика, безмежна, сильніша за все любов до України – землі та України – народу.

Бібліотека КНУБА. до вашого перегляду, пропонує книги про мистецьку спадщину Тараса Шевченка.

Шевченко – геній багатогранний Шевченко – геній багатогранний Шевченко – геній багатогранний

Інші матеріали, що є на сайті:
Віртуальна виставка:

Колекційна книжка (повний текст):

  • Шевченко, Тарас Григорович Мала книжка / Т. Г. Шевченко. - Київ: Наукова думка, 1989. - Книга. - 431 с. + з додатком. Переглянути >>>

Статті:

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Варіаційні принципи будівельної механіки. Нариси з історії.
Баженов В. А. Варіаційні принципи будівельної механіки. Нариси з історії.
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer