З 29.07.19 по 01.09.19
бібліотека КНУБА користувачів не обслуговує
(внутрішні роботи)

Класики

tolstoyОлексій Костянтинович Толстой (1817-1875)

До 200-річчя з дня народження

Визначному представнику класичної російської літератури – Олексію Костянтиновичу Толстому виповнюється 200 років з дня народження..

Народився Олексій Костянтинович в Петербурзі, дитячі та юнацькі роки пройшли в Україні, на Стародубщині. Олексій Костянтинович належить до старовинного дворянського роду Толстих. По материнській лінії - правнук українського гетьмана Кирила Розумовського, може саме тому його натурі притаманний бунтарський дух.

Імпозантний молодий граф, аристократ, що одержав чудову освіту, в 23 роки О. К. Толстой – чиновник імператорської канцелярії, зв'язаний особистою дружбою зі спадкоємцем престолу, майбутнім царем Олександром II. Світська кар'єра обіцяла блискуче майбутнє, але не цікавила його.

Література стає не тільки пристрастю, але й головним заняттям молодого камер-юнкера. О. Толстой здобуває широкі літературні зв'язки, близько знайомиться з Жуковським В.А., Гоголем Н.В., Тургенєвим, Некрасовим Н.А. і багатьма іншими.

Олексій Костянтинович Толстой займає хоча й не першорядне, але досить помітне й своєрідне місце в російській літературі. Він відомий як драматург, прозаїк, поет, перекладач, сатирик, один із творців образа знаменитого Козьми Пруткова, Їм були написані балади, билини, романи, трилогії, тексти під музику, багато з яких витримали випробування часом і не втратили художнього значення до наших днів.

Починаючи з середини 60-х років 19-го ст., колись багатирське здоров'я Олексія Толстого (а він розгинав підкови і згортав пальцями гвинтоподібно зубці виделок), похитнулося. Борючись із важким болем, він все частіше відправляється у подорожі на природу, по рідних стародубських лісах, нібито прощаючись зі своєю батьківщиною. А 28 вересня 1875-го року Олексія Толстого не стало. Поховали його у рідному Красному Розі на Черніговщині у невеличкій усипальниці-каплиці, поруч з прадідівською церквою гетьмана Розумовського. Толстой дуже полюбляв це місце, а одного разу так написав про нього: «Сьогодні субота, і музика дзвонів у нашій церкві зливається із співом солов'їв та іволги... Навколо ніщо не мовчить, усе співає і все радіє весні, я сам ось-ось готовий заспівати» . Маєток Толстого Красний Ріг і зараз залишається тим місцем, куди постійно приїжджають його земляки та гості з України, аби вшанувати пам'ять великого правнука славного українського гетьмана.

Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письмаТолстой, А. К.
Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письма / А. К. Толстой ;составитель В.Базанов. - Ленинград : Лениздат, 1983. - Книга. - 512 с.

 Избранное Толстой, А. К.
Избранное / А. К. Толстой ; А.К.Толстой. - Москва : ГИХЛ, 1949. - Книга. - 479 с. : портр.-

ПьесыТолстой, А. К.
Пьесы / А. К. Толстой ; - Москва : Искусство, 1959. - Книга. - 577 с. - (Биб-ка драматурга)

Сочинения в 2-х т. Т.2. Драматические произведения. СтатьиТолстой, А. К.
Сочинения в 2-х т. Т.2. Драматические произведения. Статьи / А. К. Толстой ; - Москва : Худож. лит., 1981. - Книга. - 607 с.

Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письмаТолстой, А. К.
Князь Серебряный: Роман; Посадник: Драма; Стихотворения; Баллады; Былины; Избранные письма А. К. Толстой ; составитель В.Базанов. - Минск : Маст. літ, 1984. - Книга. - 510 с.

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer