Глуховський Віктор Дмитрович

tolstoyГлуховський Віктор Дмитрович у 1946 р. закінчив Київський інженерно- будівельний інститут. По закінченню КІБІ з дипломом інженера-будівельника починає працювати в провідному інституті м.Києва «Промстройпроект», досить швидко отримує посаду головного інженера проекту, високий фаховий рівень підтверджує авторським свідоцтвом на винахід та видає першу в своєму житті монографію «Сборный железобетон в промышленном строительстве», висвітлюючи питання новацій в проектуванні залізобетонних конструкцій.

З 1957 р. Віктор Дмитрович працював у КІБІ викладачем, доцентом (1959), професором (1974).

Напрямом його наукової діяльності – технологія будівельних матеріалів і конструкцій, відкриття в’яжучих властивостей у сполуках першої групи основної підгрупи системи Д.І.Менделєєва. Віктор Дмитрович Глуховський запропонував новий клас будівельних в’яжучих речовин – ѓрунтосилікатів. Паралельно з роботою на кафедрі залізобетонних конструкцій в 1957 р. засновує лабораторію ѓрунтосилікатів.

У 1960 р. Віктор Дмитрович захистив кандидатську дисертацію на тему «Грунтосиликаты, их изготовление, свойства и применение», а в 1964 р – докторську дисертацію, розвиваючи і поглиблюючи ту ж тему «Грунтосиликаты, их свойства, технология изготовления и области применения».

Ще в 1979 р. Глуховський висловив ключову думку-мрію наукової школи, що «ѓрунтосилікати – матеріали майбутнього».

Віктор Дмитрович Глуховський підготував 60 кандидатів та трьох докторів наук.

Автор понад 400 наукових праць, серед них 9 монографій. Має 263 авторських свідоцтва на винаходи і 8 патентів в Японії, Франції, США, Канаді, Фінляндії. Основні праці: "Ѓрунтосилікатні вироби і конструкції" (1967), "Щелочные и щелочноземельные гидравлические вяжущие и бетоны" (1979), "Шлакощелочные вяжущие на мелкозернистых заполнителях" (1981), " Производство бетонов и конструкций на основе шлакощелочных вяжущих (1988), Основы технологии вяжущих и композиционных материалов контактного твердения " (1991).
Відзначений п’ятьма урядовими нагородами.

Рунова Р.Ф., д-р. техн. наук., професор кафедри ТБКВ

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Варіаційні принципи будівельної механіки. Нариси з історії.
Баженов В. А. Варіаційні принципи будівельної механіки. Нариси з історії.
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer