День науки

den nayki.jpg

День науки

В 2020 році День науки в Україні відзначається 16 травня.

Вітаємо вчених і наукових співробітників університету
з професійним святом.
Здоров’я Вам, нових досягнень, невичерпної творчої наснаги
та великих звершень!
Зі святом Вас! Дякуємо за Вашу працю.

  Чи рухає наука прогрес? Безперечно, принаймні активно сприяє цьому руху.
  Київський інженерно - будівельний інститут було створено у 1930 році. За 90-річний період свого існування КНУБА перетворився на провідний навчальний та науковий заклад України.
  Наполеглива праця викладачів, науковців і співробітників КНУБА спрямована на вдосконалення навчального процесу та прискорення науково-технічного прогресу в галузях будівництва і архітектури. Наукова діяльність колективу університету набула значення важливої частини підготовки фахівців для цих галузей та підвищення професійної кваліфікації професорсько-викладацького складу.
  Лауреати Державної премії України в галузі науки, техніки та архітектури, Заслужені будівельники України, Державні стипендіати, Заслужені діячі науки і техніки України – це неповний перелік відзнак Урядом країни наших співробітників.
  Абсолютна більшість викладачів є вихованцями цього ж вузу. Молоді науковці продовжують розвивати та берегти добрі традиції, закладені його фундаторами.
  Бібліотека КНУБА є ровесником університету, помічником і другом, його невід’ємною частиною. Наші історії та наші долі пов’язані.
  Тисячні фонди бібліотеки, її депозитарій і репозитарій, рідкісні та унікальні видання, дисертаційний фонд та інше – це все сприяє подальшому формуванню потужного наукового потенціалу університету.

Цікаве: винаходи українців, які змінили світ

  Щорічно українські вчені створюють тисячі наукових винаходів. Одні відразу отримують світове значення, інші – чекають на фінансування чи проходять довгий шлях до цього, але є і так, що залишаються лише грандіозною ідеєю.

1. Гелікоптерheli.jpg

  Винахідником вертольота є київський авіаконструктор, який емігрував до США - Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості.
У вересні 1939-го почалися випробовування гелікоптера VS-300 спочатку на прив’язі, а 13 травня 1940-го конструктор вперше підняв свою машину у вільний політ. Їхній успіх сприяв отриманню першого замовлення від американської армії. Поступово скромна фірма Сікорського перетворилася на потужний концерн, який щороку випускає сотні гвинтокрилів цивільного й військового призначення. Понад півстоліття всі президенти США користуються послугами гелікоптерів Сікорського.

2. Компакт-диск

Мало хто знає, що прообраз компакт-диска в кінці 1960-х винайшов аспірант Київського інституту кібернетики В'ячеслав Петров.
Тоді розробка носила науковий характер і не мала нічого спільного з музикою. Оптичний диск був створений для супер ЕОМ.

cds.jpg

3. Безкровний аналіз крові

bloodanaliz.png

  Кандидат медичних наук Анатолій Малихін спочатку 90-х вивчав проблему залежності між біохімічними показниками і формулою крові. В середині 2-хтисячних вчений створив унікальний апарат «Біопромінь». Завдяки цьому пристрою за один раз можна дослідити більше 100 показників крові, серед яких і швидкість осідання еритроцитів, загальний білок, лімфоцити.
Аналіз займає всього п’ять хвилин. Актуальний і важливий винахід, незважаючи на українське походження, в Україні не має майбутнього, тому що ціна апарату сягає 20 тисяч доларів. Таке «задоволення» дозволяють собі клініки тільки в розвинених країнах. «Біопромінь» харківського вченого використовують в Китаї, ОАЕ, Чехії, США та Білорусії.

4. Капсула, яка врятує пасажирів під час аварії літакаplanesafe.jpg

  Володимир Тараненко розробив капсулу, яка відділяється від літака за лічені секунди, що дозволяє врятувати пасажирів.
Система роботи капсули досить проста – спочатку з літака виштовхується маленький парашут, який витягує великий парашут, а той вже витягує саму капсулу. Весь цей процес відбувається за 2-3 секунди. Володимир Тараненко зробив патент на винахід і не збирається зупинятися на досягнутому і буде надалі вдосконалювати капсулу і намагатися впровадити її в масове виробництво.

5. Вакцини проти чуми та холери

havkin.jpg

  Володимир Хавкін створив перші в історії вакцини проти чуми і холери. Він працював спочатку в Одесі, а пізніше в Парижі. У Франції Володимир Хавкін винайшов протихолерну вакцину. Уряд царської Росії відмовився застосовувати винахід політичного противника московської імперії. Після відмови застосовувати протихолерну вакцинацію в ряді країн Європи, Хавкін з 1896 року працював в Індії, де створив першу в історії вакцину проти чуми. Зусилля вченого знайшли підтримку в уряду Великої Британії. Експерименти з винайденими вакцинами Хавкін найчастіше проводив на своєму організмі. В Індії було вакциновано понад 4 мільйонів людей. Видатний вчений був призначений головним бактеріологом країни та директором Бомбейської протичумної лабораторії. Пізніше ця лабораторія була перетворена в Інститут Хавкіна.

6. Рідкий скальпельskalp.jpg

  Вчені Національного авіаційного університету і Аерокосмічного інституту впровадили в практику розробку під назвою рідкий скальпель. Завдяки цьому інструменту з’явилася можливість проводити операції з видалення злоякісної пухлини без пошкодження судинної системи. Струменева технологія була успішно протестована на тваринах. Тепер при мінімальних крововтратах людину можна оперувати зручним і надійним струменевим скальпелем.

7. Екоавтомобіль, що працює на повітрі

  Житель Харкова, 48-річний Олег Збарський, створив автомобіль, що працює на стисненому повітрі. Такий автомобіль, хоч і їздить зі швидкістю 40 км / год, але не виробляє шкідливих викидів. Екоавтомобіль є громіздким, але при відповідному доопрацюванні технологія може отримати широке застосування.

8. Пристрій для боротьби з ураганами

  Унікальну конструкцію для захисту узбережжя від ураганів розробив доцент фізико-технологічного факультету Рівненського державного університету Віктор Бернацький. Пристрій вловлює потоки сильного вітру і зменшує його силу шляхом протидії зустрічного потоку повітря. За свій винахід українець отримав нагороду Європейської науково-промислової палати.

9. Ракетний двигунengine.jpg

  Уродженець Житомира Сергій Корольов є конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. У 1931 році він разом з колегою Фрідріхом Цандером домоглися створення громадської організації з вивчення реактивного руху, яка згодом стала державною науково- конструкторською лабораторією з розробки ракетних літальних апаратів. У 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі.

10. Рентгенrengen.jpg

  Українець Іван Пулюй за 14 років раніше від німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген, проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентгенівський знімок людського скелета.

11. Опріснення морської води

  Технологію опріснення морської води для пиття розробив професор Одеської державної академії холоду Леонард Смірнов. Заморожена особливим чином морська вода перетворюється в кристали, з поверхні яких можна видалити солі, шкідливі речовини, а також важкі ізотопи водню, які негативно впливають на гени і нервову систему людини.

12. Перша пересадка нирки

  Юрій Вороний здійснив першу в світі пересадку нирки. Своєю операцією Вороний надовго випередив розвиток трансплантології. У більшості країн світу клінічні пересадки кадаверних нирок почали робити тільки в 50-60-ті роки.

13. Кінескопkinesk.png

  Йосип Тимченко – людина, яка за два роки до відкриття братів Люм'єр, спільно з фізиком Миколою Любимовим розробив скачковий механізм «равлик». Його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа. У 1893 році в Одесі були показані два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив західних винахідників кінематографу, однак його пристрій не був запатентований.

14. Поштовий індекс

  У 1932 році в Харкові була створена унікальна система маркування листів. Спочатку в ній використовувалися цифри від 1 до 10, а пізніше формат змінився на число-буква-число. З початком Другої світової війни цю систему індексації скасували, однак пізніше продовжили використовувати в багатьох країнах світу.

15. Газова лампаlamp.png

  Лампа на основі згоряння гасу була створена львівськими аптекарями Ігнатієм Лукасевичем і Яном Зехом у 1853 році. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання гасу шляхом дистиляції і очищення нафти.


Цитати, афоризми, крилаті вислови про науку

Наука зробила нас багатими раніше, ніж ми навчилися бути людьми / Жан Ростан/

Навіть авторитети не в силах помішати прогресу науки. / Лешек Кумор/

Наука - це спорт, гімнастика розуму, що доставляє мені задоволення. / Альберт Ейнштейн/

Наука складається з фактів, як будинок із каменів, але набір фактів ще не наука, так само, як купа каміння ще не будинок./ Пуанкаре А./

Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися, хоча б зовні він і здавався бездіяльним /Г. Сковорода/

Наука виграє, коли її крила розковані фантазією /М. Фарадей/

Наука повинна бути весела, захоплююча і проста. / П. Капіца /

Наука роз’яснює те, що функціонує, а не те, що є. /Альбер Камю/

Наука не являється і ніколи не буде являтися закінченою книгою / Альберт Енштейн/

Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, перетворюється в колонію. /Фредерик Жоліо Кюрі/

Наука – це бездонний колодязь, із якого ми черпаємо знання, корисний і безкорисний досвід, масу відкриттів, мудрість і навіть дурість. /автор невідомий/

Статті з наукометрії

Все украинские издатели в Scopus и Web of Science

"Хижацькі" журнали
Отличительные черты издательств-хищников
Проверяем журнал перед подачей рукописи
Scopus и WoS: проверяем журнал

Підготовка статті для наукометричної бази
Как опубликовать статью в Scopus?
Причины, по которым отклоняют статьи в Elsevier

DOAJ
Регистрация научного журнала в DOAJ
Каким должен быть сайт научного журнала: рекомендации DOAJ

Підготовка журналу для наукометричної бази
Scopus: вопросы и ответы
Методические материалы по стандартам Scopus
Рекомендации по развитию научных журналов
Принципы прозрачности и лучшей практики научных публикаций
Процесс отбора журналов в базу Web of Science
Нормы поведения и наилучшая практика для редакторов
Название научного журнала
Каким должен быть научный журнал?
Как Scopus оценивает журналы?
Как попасть в Scopus и Web of Science?
Быстрая оценка журнала

За достовірність інформації відповідальність несе автор статті

До послуг користувачів відділи обслуговування:

АБОНЕМЕНТИ:

- навчальної літератури гол.корп. к. 254; 2415446 10.00-17.45
- наукової літератури лаб. корп. к.7714; 2415467 10.00-17.45
- видань іноземними мовами гол. корп. к. 440; 2449619 10.00-17.45
- художньої літератури лаб. корп. к. 7713; 2415427 10.00-17.45
- стандартів та технічної періодики гол. корп. к.440а; 2449619 10.00-17.45

ЧИТАЛЬНІ ЗАЛИ:

- для студентів гол. корп. к. 343; 2449620 10.00-17.45
- інформаційно-бібліографічного відділу лаб. корп. к. 7711, 7715; 2415527 10.00-17.45
- для науковців лаб. корп. к 7715; 2415427 10.00-17.45
- відділу видань з питань архітектури і мистецтв арх. корп. к.310; 2415531 10.00-17.45
- відділу стандартів та технічної періодики гол. корп. к.440а; 2449619 10.00-17.45
- відділу видань іноземними мовами гол. корп. к. 440; 2449619 10.00-17.45

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer