У 2022 році українці одягнуть вишиванки, як символ єднання у важкий час боротьби за власну незалежність..
Вишиванка, українська сорочка - це символ єдності - маркер нашої ідентичності, нашої нації, яка є однією з найдавніших у Європі та світі. Вишиванка є своєрідним унікальним кодом українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.
Вишиті сорочки, спідниці, сукні сучасним українцям пасують так саме, як і 300 років тому їх пращурам.
Першу школу вишиванки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. ЇЇ заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. У ній опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові. Весільний посаг нареченої налічував кілька десятків вишитих сорочок.
Про українську вишиванку писав журнал Vogue у 2015 році, а сам вишитий одяг був названий трендом 2016 року. Зараз українські мотиви систематично використовують у своїх колекціях імениті дизайнери.
День Вишиванки відзначають у 60 країнах світу.
У день вишиванки в Україні вишитим строєм вбирають навіть пам’ятники. Так, у 2016 році вишиті сорочки приміряли на себе скульптура Либіді та Засновникам Києва на Майдані незалежності, знято фільм про українські вишиті сорочки – «Спадок нації». Тематичним декором у вигляді стрічок з червоно-чорними візерунками, гуцульськими мотивами прикрашають автівки, будинки валізи та сумки. Всі країни світу, де є українці проведуть святкові акції, урочисту ходу в національному вбранні. До святкування долучатимуться відомі люди, світові політики.
Так Україна нагадує про себе ще раз усьому світові.