Краща пропозиція

Портал Портал
Альбом. Резюме, монография Ю. И. Писковский.
К.: Издательство ЧП "ЕММА", 2008. - 732 с.

На сторінках видання автор викладає свої роздуми про роль людини у сучасному житті, про її переваги та недоліки, творчу роль у створенні простору нашого земного буття.

Місцезнаходження літератури, що зацікавила Вас, Ви можете уточнити в Електронному каталозі.
Перейти до Електронного каталогу

hline2.jpgDieter Bogner Friedrich Kiesler 1890-1965

Від Міжнародного Австрійсько-американського приватного фонду імені Фрідріха та Ліліан Кіслер у Відні бібліотека університету отримала у дарунок книгу, яка присвячена відомому архітектору і дизайнеру Фрідріху Кіслеру.

Ця книга-каталог видана директором фонду Дітером Богнером у Відні, німецькою мовою, видавництвом Locker. Вона містить 12 еcе, які написані відомими мистецтвознавцями, та має велику кількість фотоматеріалів. Книга надає можливість ознайомитись із творчістю Фрідріха Кіслера.

Фрідріх Кіслер (англ. Frederick Kiesler, 22.09.1890,Чернівці - 27.12.1965, Нью-Йорк) - архітектор, художник, скульптор, філософ.

Фрідріх Кіслер навчався в мистецьких закладах Відня. На початку 1920-х років розробив сюрреалістичне уявлення гнучких просторів і обґрунтував це з точки зору філософії.

Архітектурні проекти свідчать про постійні пошуки в реалізації безмежного простору.

Свій стиль у скульптурі майстер визначав як «кореалізм» - відображення через скульптуру простору іншої реальності. У 1964 році за проектами Фрідріха Кіслера споруджено музей манускриптів Мертвого моря в Єрусалимі.

hline2.jpg


«Колесо жизни» № 6, 2015р.Тема журналу: Негатив: способи захисту.

«Наступає момент, коли страх опановує тобою настільки, що не залишається нічого, крім як його висміяти, довести до абсурду. Усім знайоме висловлення про те, що відчути дно потрібно для того, що б від нього відштовхнутися. Сміх і гумор допомагають зберегти психіку, утримати рівновагу, побільшати энергопотенциал і знайти несподівані розв'язки для дуже важких і серйозних завдань…».

Поради в журналі «Колесо жизни» № 6, 2015р. допоможуть зняти напругу, що стала вже звичною, глянути на знайомі речі крізь призму гумору. Прочитавши журнал Ви зможете на особистому досвіді перевірити це - практики, техніки, вправи, рекомендації й реальний досвід цікавих, позитивних і світлих людей уже чекають вас.

Цей журнал знаходиться у секторі художньої літератури.hline2.jpgФонд бібліотеки Київського національного університету будівництва і архітектури поповнився цікавими подарунками. За сприяння Австрійського культурного форуму при посольстві Австрії в Україні бібліотека отримала декілька надзвичайно цікавих видань книг.

Збірка «Українсько-австрійські зустрічі», яку було видано Посольством Австрії в Україні пропонує читачам ознайомитися з різноманітними гранями відносин між обома нашими країнами.

Відомості про перші українсько-австрійські дипломатичні контакти датується ще 30-ми роками ХІІІ сторіччя.

Після проголошення незалежності нашої держави українсько-австрійський політичний діалог почав розвиватися швидкими темпами.

Сучасні відносини між Україною та Австрією спираються на міцний фундамент інтенсивної та насиченої історії взаємодії двох наших народів.

***

На сторінках «Антології австрійської прози» ви не лише ознайомитеся з творчістю відомих європейських письменників, а й зможете відчути ту особливу творчу і суперечливу атмосферу в духовному і культурному житті Європи кінця 1880-х – початку 1920-х , яка увійшла в історію мистецтва під загальною назвою Модерн.

***

Збірка есе Мартіна Поплака «Отруєні пейзажі» присвячена культурі пам’яті – про сотні тисяч безіменних жертв кривавих режимів ХХ століття або й повсякденної ненависті. Аналізуючи свій власний досвід письменник доходить висновку: начебто неторкана природа навколо нас – це рельєф забування і відмови від відповідальності, яким ми мусимо опиратися.

***

Бібліотека висловлює щиру вдячність Австрійському культурному форуму при посольстві Австрії в Україні за доброзичливе відношення та дієву підтримку.

Окрема подяка доценту кафедри рисунку та живопису Біленковій Світлані Вікторівні за творчу ініціативу і плідну співпрацю з бібліотекою.

***

Ці книги знаходяться у секторі художньої літератури і секторі літератури іноземними мовами.

hline2.jpgБібліографічний покажчик «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція»Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція: бібліографічний покажчик / уклад. Г. А. Войцехівська [та ін.]; Держ. наукова архіктурно-будівельна бібліотека ім. В. Г. Заболотного].– Київ: ДНАББ ім. Заболотного, 2008.– 191 c.

Функціонування бібліотек наприкінці ХХ – на початку ХХІ ст. є надзвичайно актуальним питанням в контексті формування інформаційного суспільства в Україні, його медіакультури. В останні роки традиційні функції бібліотеки розширилися. Розвинуті країни світу велику увагу приділяють спорудженню бібліотечних споруд нового типу – багатофункціональних інформаційних культурно-освітніх комплексів.

Упродовж багатьох років Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного постійно піднімає питання спорудження бібліотечних приміщень в Україні, зведення бібліотек нового типу.

Метою видання покажчика було дослідити питання проектування, спорудження, реконструкції та дизайну бібліотечних будівель у різних країнах світу та привернути увагу архітектурної та бібліотечної громадськості до вирішення проблем будівництва бібліотечних будівель в Україні.

Бібліографічний покажчик складено виключно на матеріалах бібліотечного фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного. При укладанні покажчика опрацьовано книжковий фонд, фонд періодичних видань, як вітчизняних, так і зарубіжних. Питання про вичерпне дослідження інформаційних джерел не ставилося. До бібліографічного покажчика ввійшли матеріали за період з 1739 до 2008 рр.

Вміщені у бібліографічному покажчику матеріали дають уявлення про історію будівництва бібліотек у різних країнах світу.

Бібліографічні матеріали звірено з першоджерелами «de visu», систематизовано за розділами, подано за абеткою авторів і назв.

Бібліографічний покажчик складається з шести розділів. У першому розділі вміщено інформацію з історії та теорії проектування й будівництва бібліотек, у другому – інформацію про чинну нормативну базу України, архітектурні конкурси з проектування бібліотек та проекти будівель бібліотек. Найбільш інформаційно насичений третій розділ знайомить фахівців з практичними питаннями архітектури та будівництва бібліотек, четвертий – реконструкції будівель бібліотек, п’ятий – дизайну бібліотечних приміщень. У шостому розділі зібрано інформацію про особистостей та архітектурні фірми, що спеціалізуються на проектуванні будівель бібліотек.

Видання має зручний допоміжний апарат: іменний, географічний та хронологічний покажчики, покажчик бібліотек та перелік скорочень назв періодичних видань.

До покажчика вміщено ілюстрації будівель бібліотек різних країн.

Дмитро Мироненко,
завідувач відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи
Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного
Ця книга знаходиться в
Інформаційно-бібліографічному відділі
(Лабораторний корпус, 7 поверх, 7711).

hline2.jpgКаталог творчих робіт  Міжнародної мистецької трієнале «рrеЧИСТА»Унікальний каталог творчих робіт Міжнародної мистецької трієнале «рrеЧИСТА». Проект «рrеЧИСТА» - це символ очищення і внутрішноьго оновлення духовного світу людини, заклик до митців шукати шляхи позитивних перетворень, акумулювати і видобудовувати те, що справді є цінним, чистим та вартісним.

Каталог мистецьких творів – своєрідний підсумок творчої солідарності , в якій близько сімдесят митців з різних регіонів України та зарубіжжя представили на розсуд глядача сотню своїх робіт.

Пилипчук Оксана Дмитрівна «АТЛАНТИДА»За кожною роботою, виконаною у стилі українського фолькмодерну в найрізноманітніших інтерпретаціях, можна відчути ту невичерпну енергію глибинної духовної сили, яка притаманна українському мистецтву.

Приємно відзначти, що до каталогу увійшла і робота старшого викладача кафедри рисунку і живопису КНУБА Пилипчук Оксани Дмитрівни «АТЛАНТИДА».hline2.jpgКальницький Михайло. «Київ. Прикмети часу, 1890-ті роки»Кальницький Михайло

Київ. Прикмети часу, 1890-ті роки / Михайло Кальницький.– Київ: ВАРТО, 2013.– 143 c. : ил+репринт. план Києва 1889-1890 рр.

Книга відомого дослідника київської старовини Михайла Кальницького - своєрідна екскурсія різними місцями Києва: старожитностями Верхнього міста та Подолу, центральними кварталами Хрещатика та околицями Лук'янівки й лівого берега.

Читач побуває віч-на-віч з давнім містом, від якого в реальності далеко не все збереглося, але майстерність знаменитого видавця Стефана Кульженка дозволила воскресити його для нащадків.

Ця книжка зовні схожа на великий альбом. Такому враженню сприяють формат видання і значна кількість ілюстрацій. Проте "ключик" для кожної фотографії схований у тексті, за допомогою якого зображення зможуть розповісти набагато більше, ніж бачимо на перший погляд.

Ще один інструмент для проникнення у минулу епоху - мальовничий план Києва тієї доби (орієнтовно 1889 - 1890 року), репродукцію якого наведено у додатку. Чіткий і докладний, він зі свого боку насичує подробицями місце події, дає прив'язку до тогочасних назв вулиць і об'єктів.

Ця книга знаходиться на
Абонементі навчальної літератури
(Головний корпус, 254).


Попередні пропозиції

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Реконструкція громадських будівель і комплексів
Слєпцов О. Реконструкція громадських будівель і комплексів
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer