Мова — душа народу

 

27 жовтня, все світове українство відзначає День української писемності та мови, який українці святкують з 1997 року, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця - першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

За часи свого існування українська мова пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла!

Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією: «не цурайся Роду свого, його Звичаю та Мови; бо рідна Мова і Звичай зберігає нації».

Мова — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь. Вона втішить серце, загоїть душевні рани, недарма її називають – солов'їною. Ми - країна мирних людей, Ми – країна вільних людей! Та під час війни, як ніколи, стало зрозуміло: мова — також наша зброя.

Українська мова… - солодка, як мед, квіткова, корисна для здоров’я. Любімо її ніжно і палко, любімо її разом і пам'ятаймо - слова таки мають велику силу! Жити українською: слухати, дивитися, читати, навчитися сваритися та робити компліменти - смакувати рідну мову щодня і з гідністю казати: "Я розмовляю українською і це круто!"

З Днем української писемності й мови всіх нас!

 

PS: Одна з 20 мов: українську додали до застосунку "Переклад" від Apple.