“Голодомор: нищення ідентичності” (90-ті роковини Голодомору-геноциду)

Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодоморів залишається однією з найскладніших та найдраматичніших. Минуло  дев’ять десятиліть від злочину геноциду українського народу. 

Правда про Голодомор перебувала під суворою забороною розголошення. І лише після отримання Україною незалежності тема Голодомору повертається до пам’яті народу, стає його болем, реквіємом і  символом  незнищенності нації.

Сьогодні ми згадуємо цю скорботну дату  в реаліях нової боротьби за виживання української нації. Через 90 років  на теренах України РФ вчиняє новий геноцид – війною, намагається «денаціоналізувати», покорити,  не випустити з-під свого впливу та не допустити зміцнення української державності.  Методи новітнього геноциду  мало відрізняються від попередніх: вбивства, терор голодом і холодом, залякування, депортації.

Українська нація мужньо чинить спротив значно чисельнішому ворогу.  В нас немає іншого вибору, ніж вистояти.  Інакше історія поверне українців на нове коло вже пройдених випробувань.  Ми пам’ятаємо уроки минулого й не хочемо повертатися в «тюрму народів». Саме національна пам’ять робить нас сильнішими, надає сил для подальшої боротьби.

Україна виступає за встановлення історичної правди і вшанування міжнародною спільнотою пам’яті про мільйони українців, котрі були цілеспрямовано знищені сталінським режимом. Світ повинен знати правду про Голодомор, щоб  уникнути подібних трагедій у майбутньому.

Пам’ятаємо! Вшановуємо!