ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВАСИЛЕМ ДОБРЯНСЬКИМ

Другий рік поспіль, Бібліотека КНУБА запрошує сучасних митців слова до діалогу й дає можливість усім бажаючим доєднатися до спілкування з письменниками, зазирнути у їх творчу майстерню. За кожною книжкою – її творець. 

22 березня гостем нашої Бібліотеки був український письменник Василь ДОБРЯНСЬКИЙ. 

Письменник розповів про  свій  творчий шлях: пише з восьмого класу, закінчив факультет журналістики Львівського державного університету, працював у газетах, був головним редактором газет та журналу, у 32 роки видав  свою першу книгу. Зараз творчий доробок пана Василя налічує два десятки ретророманів і детективів. Увесь цей час, його  першою  помічницею, читачкою та редакторкою всіх творів є дружина – Марія Добрянська, яка була присутня на презентації. Тематика книг пана Василя йде двома руслами: детективи й історичні романи. Але головне, що обидва напрями викликають жвавий інтерес читачів.

Автор розповів чому у своїх ретророманах зосереджує увагу саме на періоді Гетьманату Павла Скоропадського, чим йому імпонує постать гетьмана і що спільного між «Енеїдою» і Наполеоном Бонапартом, а також поділився тим, як пише свої детективи, де бере натхнення, як класифікує матеріал…
Василь Добрянський презентував свій новий роман “Пані Валевська”, у якому  йдеться про коротке, сповнене пригод і переживань, життя графині Марисі Валевської, яку називали польською дружиною Наполеона, її  несподіване зближення з французьким імператором, жваве листування і бурхливий роман… Поляки покладали на Марію Валевську великі надії в розбудові своєї держави. Далі, в авторському  виконанні, прозвучав уривок з глави роману. 
Звідки беруться сюжети історичних детективів, де автор знаходить  крихітні деталі епохи, які  створюють атмосферу доби, як період Гетьманату перегукується із сучасністю? Пан Василь розповів, що працюючи над історичними романами, багато часу працював з європейськими  електронними архівами, де все оцифровано, систематизовано і залишається знайти те, що необхідно для роботи. 

Василь Добрянський є володарем чисельних нагород та відзнак: володар гран-прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» - 2019 за роман «Зламані сходи». За розвиток детективного жанру відзначений нагородою Андрія Кокотюхи «Золотий пістоль», має міжнародну відзнаку посольства Франції в Україні за роман «Вибір капітана Котляревського», тощо.

Письменник неодноразово підкреслив, що йому подобається пірнати у минулі віки, де стільки знахідок, що дивуєшся: чому ми, українці, так мало знаємо свою справжню історію. Протягом зустрічі автор і аудиторія були на одній хвилі – українській, тому що теми, які підіймає у своїх книгах пан Василь близькі усім українцям і дуже актуальні під час війни з жорстоким російським світом.

Наприкінці усі присутні щиро подякували гостю за цікаву зустріч і змістовну розмову та побажали здоров’я, творчої наснаги, нових літературних здобутків, нових презентацій. Бажаючи, а таких  було немало, придбали книги, які їх зацікавили, з автографом автора.  

А на полицях нашої бібліотеки, у секторі художньої літератури, на вас чекають детективи та ретроромани Василя Добрянського.

Запрошуємо бажаючих доєднатись до подальших зустрічей із сучасними українськими письменниками. Інформація на сайті Бібліотеки та сторінках соцмереж.
 


ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВАСИЛЕМ ДОБРЯНСЬКИМ ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВАСИЛЕМ ДОБРЯНСЬКИМ