Війна Очима Українського Художника Ребров Володимир

«Усі ми пам’ятаємо 24 лютого.
Але 25 лютого досі не настало.
Мені важко роповідати про війну,
тому я її малюю.
Олівцем. Без кольорів.»
В. Ребров

28 березня 2024 р. в читальному залі Бібліотеки КНУБА відбулася презентація виставки графічних робіт київського художника Володимира Реброва «Коли зникають фарби» та художнього альбому автора «Війна очима українського художника».

«Сучасна війна залишила свій слід у житті кожного українця, вона змінила нас. Настав час, коли усі ми зрозуміли, що таке бути українцем і тримати Україну у серці. З першими пострілами в мене зникли фарби. Але я відчув, що мистецтво може підтримувати, піднімати дух. Ми обов’язково переможемо і фарби повернуться до мене, з’являться нові картини і вірші повні любові. А ці картини – мій якір, це малюнки-емоції, які фільмують нашу історію. Слава Україні!». Ці слова автора, як і його картини близькі і зрозумілі серцю кожного українця.

Представлені на презентації фотокопії картин написані простим олівцем з жовто-блакитними акцентами. Ці роботи, як щоденник воєнних подій від початку повномасштабного вторгнення, ілюстрація щоденної боротьби життя і смерті. Мистецтво натхненне незламністю, сміливістю українського народу та нашими героїчними захисниками.

Під час зустрічі демонструвалися відеофільми творчого процесу створення графічних робіт Володимиром Ребровим.

Родзинкою презентації став виступ талановитої української співачки Вікторії Падалки, що внесла блискучі та незабутні емоції. ЇЇ пісні : «Янголи», «Невже йому необхідна була війна?», «Тече вода каламутна» та пісня японською мовою акапельно – наповнили серця присутніх вірою в незламність України, у нашу перемогу.

Цікавим і колоритним був виступ сучасної української поетеси – Ольги Киці. На презентації представлена її книга «Нескорені», де як пазли з’єдналися малюнки Володимира і поезія Ольги. У виконанні авторки прозвучали вірші «ЇЇ ім’я Україна», «Нова весна», «Алея пошани», «Синьо-жовте серце». У повній тиші кожен з нас переживав сповнені болю, гніву, любові і віри слова, по очах присутніх текли сльози. Усі вірші та пісні стали гармонійним і співзвучним доповненням до робіт художника.

Дякуємо художнику за його неймовірно чутливі роботи і бажаємо якомога швидше взяти до рук кольорові фарби, щоб намалювати нашу Перемогу! Дякуємо за пісні, за вірші, за небайдужість усіх авторів, які своєю творчістю підтримують нас, українців, у важкі часи випробувань.

«Все буде Україна!» – такими словами закінчив презентацію Володимир Ребров.

«Все буде Україна!» - такими словами і ми закінчуємо статтю, а роботи Володимира Реброва прикрашатимуть читальний зал бібліотеки КНУБА.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку!

 

0 0