День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років

 

Через 79 років після Другої світової темрява знов повернулася в Україну. Путінська росія влаштувала на нашій землі криваву реконструкцію нацизму – рашизм – в іншій формі, під іншими гаслами, але з тією ж  метою.

Щороку, 8 травня, разом з усім цивілізованим світом, Україна вшановує й вклоняється перед усіма, хто захищав рідну землю й світ від нацизму.  Українці добре знають ціну війни: вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, гетто, полон, примусові роботи…

Світ проґавив зло, ми проґавили зло і воно відродилося. Це розуміють усі люди доброї волі, які сьогодні підтримують Україну. Вони не забули, за що й проти чого боролися їх предки. Це не забули поляки, британці, нідерландці, французи, чехи, греки, американці, литовці, латвійці, естонці, данці, бельгійці, норвежці та ще багато інших – усі, хто постраждав від нацизму на своїй землі, і всі, хто переміг його у складі антигітлерівської коаліції.

І знов всі ми, разом, проходимо нові, не менш складні битви. День пам’яті та примирення – це застереження усьому світу: диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, агресією, анексією. А підсумком війни є вміння цінувати мир і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Історія доводить: жодне зло не уникне відповідальності, не зможе сховатися в бункері. Ми – нащадки тих, хто подолав нацизм, тож переможемо і рашизм, подолаємо зиму, яка почалася 24 лютого – нехай її розтопить наше українське сонце!

А після перемоги український народ отримає нове державне свято Перемоги над рашизмом. За це боролися наші предки! За це боремося Ми!

Вічна шана всім, хто протистояв нацизму і рашизму!

Вічна пам'ять усім загиблим під час Другої світової війни і сучасної російсько – української війни!