Україна на Олімпіаді – 2024

6 червня, у читальному залі бібліотеки КНУБА, відбулась відкрита лекція «Україна на Олімпіаді – 2024: Як правильно презентувати світу спортивну і воюючу країну», з нагоди Дня журналіста та за 50 днів до початку Літніх Олімпійських ігор в Парижі.

Спікери: Олексій Дніпров – проректор КНУБА, віце-президент НОК, президент Федерації бадмінтону; Микола Томенко – професор КНУБА, віце-президент НОК (2014-2022), почесний президент Федерації біатлону (2014-2022).

На початку лекції, професор Томенко розповів про історію Олімпійських ігор. Одна з традицій, що зародилася у Стародавній Греції у 9 столітті до нашої ери, а відроджена в 1994 році – Олімпійське перемирʼя. Згідно з нею, країни зобовʼязані припинити військові дії за тиждень до початку Олімпійських ігор і протягом семи днів після закінчення Паралімпійських ігор.

РФ вже тричі порушувала олімпійське перемирʼя: в 2008 році вторгненням в Грузію, в 2014 – в український Крим, а в 2022 – розпочала повномасштабну  війну в Україні. У відповідь на заклик Президента Франції Емманюеля Макрона про олімпійське перемір’я, РФ відкрито заявила, що не буде  дотримуватися цього принципу.

Міжнародний олімпійський комітет дозволив  російським та білоруським спортсменам змагатися на Іграх-2024 в Парижі, але у нейтральному статусі та виключно в індивідуальних видах спорту. Росіяни мають виступати без символіки РФ на формі, не бути військовослужбовцями та не підтримувати війну в Україні у соцмережах. «У цьому питанні ми досягли успіху і зараз нам вкрай важливо виробити заходи безпеки та мудро пройти всі випробування Літніх олімпійських ігор у Парижі» – наголосив Микола Володимирович.

Продовжив і доповнив тему  Олімпіади 2024, проректор КНУБА – Олексій Дніпров. Він розповів багато цікавих фактів. Брейк-данс, спортивне скелелазіння, серфінг – вперше будуть представлені  на іграх. Очікується оригінальне відкриття ігор. Використання оргкомітетом Франції робіт молодих архітекторів для будівництва різних павільйонів, тощо.

Близько 100 українських спортсменів візьмуть участь в Олімпіаді. Ми вже маємо 82 ліцензії та боротьба ще триває. Для воюючої України, ігри 2024 року – це великий екран до світу. Україна має нагадати, що вона є, вона бореться, і вона здатна перемагати. Наші спортсмени тренуються в умовах окупації, під обстрілами, втрачають близьких. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло багато українських спортсменів, серед яких і чемпіони світу. Їх  мужність і воля до перемоги заслуговують на найбільшу повагу і підтримку світу.

Для донесення жахливої правди про війну РФ проти України, в Парижі буде працювати Український дім. Нам важливо показати світу її реальні наслідки, варварство і мародерство росіян на нашій землі.

«Тож тримаємо за нашу збірну кулаки, щоб постійно підіймався наш Прапор і звучав Гімн» - наголосив Олексій Сергійович.

Тема лекції та питання, які висвітлили виступаючи актуальні і цікаві для усіх українців. «Зараз ми не можемо бути нейтральними. Олімпіада у Парижі – друга хвиля уваги до України і нам потрібно це правильно використовувати і презентувати спортивну і воюючу країну» – такими словами завершив лекцію Микола Томенко.

Дякуємо пану Миколі Томенку та пану Олексію Дніпрову за професійну, цікаву зустріч.

Наприкінці зустрічі, Томенко Микола Володимирович, Дніпров Олексій Сергійович разом з Національним олімпійським комітетом подарували Бібліотеці КНУБА колекцію «олімпійської» літератури.

Разом твердо віримо в Перемогу України!!!

 

0 

0

0

0