Дякуємо за подарунок!

Бібліотека КНУБА отримала в дар від директора Інни Костеріної унікальне науково- популярне видання «Скарби шведських архівів. Документи з історії України».


Сьогодні в світі залишається недоорана українськими дослідниками нива – відкривати невідомі сторінки з історії України, на якій може бути багато цікавого і несподіваного для українців.


Книга, яку ми пропонуємо до Вашої уваги – прекрасний тому доказ. Це унікальний путівник шведськими архівами, який допомогла скласти Марина Траттнер – незалежна дослідниця з діаспори, українка за походженням, магістр європейського ділового права, журналістка, перекладачка, авторка блогу  «Наша історія МТ».


Знахідки, які вдалося розшукати Марині Траттнер у Державному архіві Швеції, можна розцінювати в категорії історічної сенсації.


У виданні «Скарби шведських архівів» надається короткий огляд різних розділів шведських архівів, в яких зберігаються документи, пов’язані з українською історією. Уперше до наукового обігу запроваджується низка джерел, що стосується історії України XVI-XVIII століть. Особливе місце серед документів належить до історії шведсько-українських відносин періоду гетьманства Івана Мазепи та Пилипа Орлика. Видання містить передруки малознаних документів та аналіз картографічних джерел.


 Книга покликана зацікавити істориків, краєзнавців, викладачів, студентів. 


Ми дякуємо усім, хто  працював  над цим виданням та втіленням спільної місії. Завдяки їм -українців чекає цікава подорож українікою Швеції та абсолютно нові враження.


Бажаємо насолоди від читання!


11

1

1

1

1

1