450 років з дня народження Вільяма Шекспіра

Шекспір – найвидатніший англійський поет і драматург ХVІ століття.

Вільям Шекспір народився 23 квітня 1564 року в маленькому англійському містечку Страйфорд в родині ремісника.

Шекспір – одне з тих чудес світу, яким не перестаєш дивуватися: історія змінюється, змінюється образ планети, а людство переживає все ті ж пристрасті, про які писав Шекспір, віддалений від нас декількома сторіччями.

Шекспіру випало жити в час епохи Відродження або Ренесансу, час початку формування нового світогляду. У своїй творчості Шекспір відобразив усі сторони цього складного процесу, де панує і цінується розум, досвід, знання, творчі можливості людини. Створені більш як чотири століття тому твори Шекспіра, хвилюють і вражають уяву глядачів, залишаються сучасними й дотепер, і тому вони безсмертні.

Спадщина Шекспіра набула світового значення, вплинула на творчість численних митців.

П’єси Шекспіра зберегли свою актуальність до нашого часу, і ніщо не говорить про можливість втрати їх своєї притягальної сили в майбутньому.

Залишилось зовсім мало документів, які засвідчують дані про його життя.

Похований у церкві рідного міста Стратфорд в 1616 році. Сюди й донині приходять шанувальники його таланту з усіх кінців світу, щоб поклонитися могилі великого драматурга, побувати в будинку, де він жив, відвідати меморіальний театр Стратфорда, де ставлять тільки його п’єси.

Н. В. Литвинець,

завідувачка відділом бібліотеки КНУБА

Місце збереження літератури, що зацікавила Вас, Ви можете уточнити в Електронному каталозі. Перейти до Електронного каталогу

Subscribe to 450 років з дня народження Вільяма Шекспіра