Три свята єднання українців «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»

За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності. Перший потужний спалах відродження  державності припав на добу Козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями відбувалася в період революційних змагань 1917-1920 рр. Третя - в наш час.

У 2023 році українці відзначатимуть День захисників та захисниць України  разом із святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва  - 1 жовтня. Ці свята стали ще більш важливим та об’єднуючим для українського народу.

Сьогодні, в умовах російської агресії всі ми гостро відчули важливість наших військових. Останні півтора року кожен день є Днем захисників і захисниць України. Сьогодні ми вкотре бачимо, як феномен козацтва вплинув на українських синів та дочок, які героїчно боронять державу від російських загарбників. А Свято Покрови Пресвятої Богородиці особливо важливе для захисників сучасності - традиція дуже давня і походить ще від часів Київської Русі. Козаки називали Покрову своєю заступницею і завжди молилися Діві Марії перед початком важливих битв. Для Української нації споконвіку Пресвята Богородиця є покровителькою воїнів-захисників.

Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і вояків УПА. Сучасні захисники і захисниці України примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції, тому у ЗСУ з’явилися назви легендарних українських полководців та уславлених підрозділів минулого. Сьогодні наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи. Відданістю та сміливістю наших захисників і захисниць  захоплюється кожен українець та цілий світ, а гасло Української повстанської армії нині  є офіційним вітанням у Збройних силах України.
1 жовтня о 9:00 зупинись на хвилину мовчання, вшануй пам’ять полеглих захисників і захисниць.

Слава Україні!  Героям слава!