Владислав Городецький

Для перегляду має бути встановлений Adobe® Flash® Player

Особистість Городецький фігура неоднозначна, навіть загадкова.

Владислав Городецький був людиною різнобічно обдарованою, та високоосвіченою і великим оригіналом. Він – чудовий інженер, тонкий естет, успішний підприємець, унікальний письменник, художник, спортсмен і навіть авіатор, а також видатний мисливець та заядлий мандрівник.

Та, перш за все, ми знаємо його, як видатного архітектора.

Безмежною фантазією, талантом та дивовижною працездатністю він збагатив архітектурне обличчя Києва рисами дивовижними та незабутніми.

Сьогодні Київ важко уявити без будинку з химерами, Миколаївського костьолу, Кераїмської кенафи, Національного художнього музею українського мистецтва – ці споруди є невід’ємною частиною сучасного образа нашого міста.

В Україні Городецький залишив нам у спадок більш як 30 споруд, деякі з них стали символами, своєрідними туристичними візитками міста де працював художник.

В.Городецький цікавився всіма передовими досягненнями науки і техніки.

Він був одним із перших власників авто в Києві, літав з першими авіаторами, цікавився роботами Сікорського і взагалі був новатором у всіх сферах діяльності.

Творчі здобутки Городецького-архітектора – це безліч споруд: храми, палаци, музеї, мавзолеї, громадські та промислові будівлі.

Владислав Городецький – це яскрава особистість свого часу.

Автор тексту:
Н. В. Литвинець,
завідувачка відділом бібліотеки КНУБА


Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer