Вічна шана за подвиг, вдячність за мир

Вічна шана за подвиг, вдячність за мир

Нехай світами слава лине
Про вас, як всіх морів прибій,
Сини народів Батьківщини,
що за Україну йшли на бій.

– Володимир Сосюра
Присвячується пам’яті викладачів, співробітників і студентів КНУБА - учасників Великої Вітчизняної війни

Не оминула війна і нашу рідну Україну. Не залишились осторонь і викладачі, співробітники та студенти КІБІ, які стали на захист Вітчизни. Серед них були рядові, командири, працівники тилу, розвідники, артилеристи, моряки, льотчики, фахівці інженерних військ. Вони воювали на всіх фронтах Великої Вітчизняної війни з перших днів і до Перемоги. Багатьох, за бойові заслуги нагороджено орденами і медалями. Вони брали участь в обороні Сталінграда, Москви, у звільненні Києва у взятті Берліна.

Віктор Некрасов, випускник КІБІ, у майбутньому відомий письменник, брав участь у Сталінградській битві. У його книзі «В окопах Сталинграда» страшна правда про цю історичну битву.

Ще багато відважних бійців і доблесних командирів виховав Київський інженерно-будівельний інститут. Серед них: майор інженерних військ, проректор з наукової роботи у 1963-1969 роках Костянтин Родіонович Кучеренко. Узимку 1943-1944 років при форсуванні Керченської затоки він керував будівництвом інженерних споруд через затоку. Будувати доводилось під вогнем супротивника. За участь у цій операції К. Р. Кучеренко був нагороджений орденом Червоного Прапора.

Героїзм і мужність виявили вихованці інституту при звільненні Києва. Випускник архітектурного факультету Н. М. Стадничук був організатором паромної, а потім понтонної переправи під час форсування Дніпра, брав участь у Корсунь-Шевченківській операції. За виконання цих завдань він нагороджений трьома орденами Вітчизняної війни та медаллю «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу.

З перших днів війни випускник санітарно-технічного факультету, Т. П. Хандога був на фронті. При звільненні Києва та форсуванні Дніпра він одним із перших прорвався крізь ворожі оборонні споруди. За мужність і героїзм, виявлений при форсуванні Дніпра, йому було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу із врученням медалі «Золота Зірка».

На будівництві оборонних споруд навколо Києва на рівних трудилися студенти, аспіранти і відомі вчені інституту: М. С. Будніков, А. В. Грачов, Л. П. Куницький, О. О. Литвинов та інші.

Професор Микола Дмитрович Жудін спроектував бомбосховище для міста. Майбутній ректор інституту Юрій Олександрович Вєтров, в складі групи молодих інженерів, брав участь в спорудженні трьох мостів через Десну і Дніпро і численні радянські війська пройшли цією дорогою.

Капітан Ю. А. Вєтров закінчив війну командиром саперного батальйону, за бойові заслуги був нагороджений багатьма орденами і медалями.

1125 днів і ночей бойових дій на території України. Ціна перемоги – ціна життя. Вічна шана за подвиг, вдячність за мир.

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Сергій Сьомка,
Євген Антонович

Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer