Вітаємо з Всесвітнім днем архітектури

Таранушенко С. А.

Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю / Стефан Таранушенко ; передмова В. В. Вечерський; упоряд. О. О. Савчук. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2021. — 224 с. ; 125 іл.

ISBN 978-617-7538-64-5

У книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. У 1920–30-і рр. автор встиг їх обміряти та зафотографувати перед процесом тотального нищення пам’яток сакрального мистецтва совєцькою владою.

У виданні в кінці кожної розвідки розміщено qr-код, скануючи який, читач зможе ознайомитися із 3d-моделями знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев’яної сакральної архітектури, які ми не зберегли. 

                     0

 

 Дьомін, М. (Микола)

    Мечеті Алжиру: архітектурні та урбаністичні аспекти / М. Дьомін, Ю. Івашко, К. Резга ; Микола Дьомін [та ін.]; під. ред. М.М.Дьоміна; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - Київ ; Краків : [б.в.], 2019. - Монографія. - 191 с. : іл. - Бібліогр.:с185-188.

ISBN 978-966-136-651-9

    В монографії розкривається феномен самобутньої ісламської архітектурної школи Алжиру, яка сформувалась на стику багатьох культур - давньоримської, візантійської, арабської, берберської, перської, Аль-Андалус, іспанської, португальської, османської. Найяскравіше риси самобутності проявилися в мечетях Алжиру, а з часом в межах країни сформувались регіональні ісламські архітектурні школи з специфічними ознаками.

 

                     0

 

  І монастир той подібний небу : [фотоальбом] / авт. фото М.Андрєєв [та ін.]. - Київ : Нац. Києво-Печер. іст.-культ. заповідник :ІВЦ УПЦ, 2005. - Альбом. - 327 с. : іл.

ISBN 966-7014-36-3

    В альбомі відображено історію розвитку Києво-Печерської Лаври як всепрославного духовного центру, архітектурного і культурного феномену. Монастир пройшов складний історичний шлях, і нині переживає відродження чернечого життя та відбудови зруйнованих святинь. Відзначено вагомий внесок Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у збереження цієї унікальної перлини української духовності та історії.

Книга призначена для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться історією та сучасністю Києво-Печерської лаври.

                  0