Вшановуємо Великого КобзаряВже стало доброю традицією в Київському національному університеті будівництва і архітектури щорічно у день народження Великого Кобзаря проводити літературно‑музичні вечори. От і цієї погожої весняної днини, у день 197‑ї річниці Тараса Шевченка, глядацька зала була переповнена викладачами та студентами.

Вступне слово виголосила завідувач кафедри українознавства Н. І. Пащенко.

У майстерному виконанні студентів будівельного факультету Катерини Клименко, Андрія Малиша, будівельно-технологічного факультету Ірини Савко, Василя Фіалки, Максима Каралаша прозвучали вірші та уривки із поем геніального майстра слова.

Зачарували учасників вечора і пісні у виконанні професійних музикантів, аспірантів кафедри політичних наук – бандуриста Віталія Мороза та композитора і виконавця авторських пісень Ігоря Якубовського. Із музичними творами на слова Тараса Шевченка виступили солісти, студенти санітарно-технічного факультету Іван Комаренко, дует Анни Невпряги та Ольги Сичової з будівельного факультету, квартет будівельно-технологічного факультету, що складається з першокурсників Миколи Приріза, Андраніка Данієляна, Ігоря Єрохіна та Дмитра Стригуна. Під керівництвом вже згаданого Ігоря Якубовського виступив також вокальний ансамбль будівельно-технологічного факультету. До речі зауважити, що на святі був презентований пісенник, до значної частини вміщених у ньому творів музику створив Ігор Якубовський.

Ведучі – студенти першого курсу будівельного факультету Катерина Діденко та Ярослав Люти розповіли про найбільш знакові події із життя видатного поета.

Як це буває щоразу на літературно-музичних вечорах, працівники університетської бібліотеки, очолюваної ентузіастом своєї справи Наталією Хілобоченко, підготували виставку нових надходжень літератури про творчість Тараса Шевченка. Презентувала виставку літератури методист бібліотеки Наталія Андріяка.

Гостя свята, голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Ольга Пугач подякувала за чудовий вечір усім учасникам, а сценаристу і режисеру свята, доценту кафедри українознавства Марії Сметанській вручила подарунок від правління товариства.

Запам’яталось учасникам урочистостей і вручення нагород переможцям конкурсу знавців української мови і літератури ім. Тараса Шевченка, яке разом із завідувачем кафедри українознавства вручав голова університетського осередку «Просвіти» професор Микола Григорович Ярмоленко.

Почесною грамотою була нагороджена студентка V курсу будівельного факультету Валерія Андрущенко, дипломи за І–ІІІ місця отримали студенти будівельного факультету Дмитро Гаврилюк, Дарія Мирна, Тамара Гусейнова, Руслан Дроненко, студенти архітектурного факультету Валентина Осадчук, Анна Карбан.

У травні, в день перепоховання поета на рідній землі, група викладачів та студентів університету відвідають Моринці, Шевченкове (в минулому – Керилівку), Будище, а також місце довічного спочинку Кобзаря у Каневі.

Лариса Юріївна Дикарева,
доцент кафедри українознавства

Електронні скриньки бібліотеки, що знаходяться на поштових сервісах поза межею України, можуть не працювати з технічних причин.
Вибачте за незручності.

Реконструкція громадських будівель і комплексів
Слєпцов О. Реконструкція громадських будівель і комплексів
Читати далі

Плеяда видатних науковців КНУБА

Видатні випускники КНУБА

Будівничі Києва

Календар України

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer