А що ви знаєте про нашу бібліотеку?
Думаємо що небагато. Тож починаємо знайомитись.
Наша бібліотека є унікальною не лише ретельно укомплектованим фондом, а й своєю історією.
У 1930 році на базі будівельного факультету Київського політехнічного інституту та архітектурного факультету Київського художнього інституту було створено наш університет.
Того ж року КПІ передав новоствореному інституту невелику бібліотеку, яка стала основою книжкового фонду нашої бібліотеки. Серед цих видань були рідкісні книги вітчизняних і зарубіжних авторів з архітектури, мистецтва, фахові журнали та інші цінні матеріали.
На початку свого існування бібліотека мала лише три відділи, шість співробітників і фонд приблизно 10 тисяч примірників.
Безпосередньо перед Другою світовою війною фонд бібліотеки налічував 75741 примірник. Через нацистську окупацію Києва інститут, а з ним і бібліотека припинили роботу, а свій книжковий фонд і всі облікові документи зберегла у підвальному приміщенні.
Після звільнення Києва бібліотека відновила обслуговування користувачів.
У 1948 році, після об’єднання нашого інституту з інститутом цивільних інженерів, його книжковий фонд було передано нашій бібліотеці.
Бібліотека продовжувала свою роботу, відбувалося її зростання та розгалуження, створювалися нові відділи.
У 1967 році деякі відділи бібліотеки переїхали до нового корпусу на Повітрофлотському проспекті, 31. В цьому корпусі було запроєктовано і побудовано великий читальний зал для студентів, а також двоповерхове книгосховище.
У 1979 році частина відділів перемістилась на сьомий поверх лабораторного корпусу, а у 1982 році відділ літератури з архітектури та мистецтва переїхав до архітектурного корпусу.
За 95 років існування бібліотечний фонд зріс до понад 1 мільйона друкованих творів, серед яких література різними мовами світу. Це багатогалузевий фонд, який постійно поповнюється. Він містить літературу з будівництва, архітектури та суміжних спеціальностей, що робить його неоціненним ресурсом для студентів, викладачів і науковців.
Сьогодні бібліотека продовжує виконувати свою місію – бути центром інформаційного простору для навчання, досліджень, творчості, дозвілля, спілкування.
P.S. Далі буде.