***

Сучасна бібліотека – це не лише сховище підручників, нормативних документів та періодичних видань, але й інформаційний простір.  Так вважають  співробітники Бібліотеки КНУБА, які роблять усе, аби йти в ногу з часом та розвинутими технологіями.

Паперові книги завжди будуть зберігати свою чарівність. Втім, сьогодні,  зважаючи на події, що відбуваються в країні, особливо гостро постало питання збереження книжкових фондів. Одним з шляхів є -  оцифрування, тобто створення електронної версії  документів.

Бібліотека КНУБА розпочала цей процес з фонду рідкісних та цінних видань, отримавши в 2014 році свій перший, на той час сучасний сканер. 
1

 

1

 

1

Але, життя пришвидшується завдяки новим цифровим технологіям. І коли перед нами повстало завдання створення Електронної бібліотеки, то потужності існуючого сканеру стало замало. Розпочався пошук техніки, яка відповідає вимогам сьогодення. 

За підтримки адміністрації університету Бібліотека отримала сучасний книжковий сканер. 

1
 

Перші сторінки було відскановано разом з помічником ректора Ольгою Денисюк та директором бібліотеки Інною Костеріною.

1

 

1

 

Завдяки новому сканеру процес оцифрування виконується значно швидше  та якісніше.  

Новий сканер дає можливість сканувати одну сторінку за 3 секунди. Потім починається опрацювання матеріалу: на першому етапі співробітники перевіряють, чи всі сторінки якісно відскановано.  Далі –  редагування відсканованого документу. Цей технологічний процес займає певний час.

Сьогодні ми тільки налагоджуємо процес, працівники освоюють нову техніку і вже є чим поповнювати скарбницю Електронної бібліотеки.


1

 

В першу чергу ми запланували зосередитись на оцифруванні актуальної навчальної літератури, примірників якої не вистачає всім студентам. Кафедри університету приймають безпосередню участь у складанні переліку першочерговості сканування документів. Також продовжимо оцифровувати наш фонд рідкісних і цінних видань та депозитарій.

 

1

 

Бібліотека і надалі буде вдосконалювати свій внесок у систему освіти та підготовку кваліфікованих кадрів і формування інтелектуального потенціалу  нашого університету. 

Сподіваємося на подальшу співпрацю та взаємозв’язок в ланцюгу «освіта – наука – бібліотека».