Книжки для зимового настрою

Зимові свята – найдивовижніший час, коли знов починаєш вірити в чудеса, казки, магію. М’яка тепла ковдра, ароматний чай з корицею та книга, що змушує поринути в святкову атмосферу.

У багатьох з нас є книжки, які ми любимо з дитинства, вони наділяють нас крилами та змушують злетіти до світу таїнств українських традицій, неповторних національних чар, бо занурені в українську культуру, реалії, світогляд.

Зимові свята мають особливе значення для українців. Святий Вечір, Різдво, Василя й Маланки, Водохреща... Мальовничі й багаті українські обряди різдвяного циклу наповнені родинною атмосферою, унікальними звичаями та колядками, які звіщають вічну істину, спільну для всіх народів, не лише українською мовою, але й через українське серце. Дванадцять страв на столі, внесення дідуха в хату, прикрашання ялинок смаколиками, спів колядок…  Якими б не були часи, дух Різдва завжди панує у домівках та душах українців.

Тож пропонуємо вашій увазі добірку класичних святочних оповідань.

"Щедрий вечір" Михайла Стельмаха. Повість розповідає про дитинство письменника, яке пройшло в непрості часи, однак, незважаючи на всі труднощі, головний герой Михайлик зберігає оптимізм і радість у житті.

"Ялинка" Михайла Коцюбинського. Оповідання розповідає про важливість людської доброти та співчуття. Головний герой, хлопчик Василько, переживає небезпечні пригоди у різдвяну ніч.

"Чад», «Збентежена вечеря», «Забавний вечір», «Сосонка», «Три ялинки», «Маскарад». Олени Пчілки.  Автор занурює у різдвяну атмосферу.

"Вечеря" Степана Васильченка. Оповідання, яке влучно передає атмосферу українського Різдва.

"Мужицький ангел" Степана Васильченка. Твори письменника просякнуті любов'ю до народу, його життя та побуту. Його новели про дітей – це справжня лірика, сповнена ніжності, доброти та розуміння.

"Морозенко" Панаса Мирного. У оповіданні розповідається про хлопчика, який хоче хоч якось допомогти своїй родині, яка живе в бідності, та вирушає у лютий мороз до свого хрещеного батька, щоб посипати на Новий рік.

"Святий вечір" Богдана Лепкого. У творі читач відчуває атмосферу свята. Автор зосереджує увагу на традиційних обрядах і звичаях, які українці виконували в очікуванні Різдва.

"Коляда" Марка Черемшини. Оповідання про селянське життя, об'єднані в тематичний цикл.

"Святий Миколай у гарті" Марка Черемшини. Ця оповідь автора відзначається правдивим відтворенням одного з епізодів селянського життя в умовах реальності.

"Святий вечір!" Лесі Українки. Твір складається з чотирьох коротких оповідань про святкування Різдва у різних родинах.

"Святий вечір" Василя Стефаника. В новелі автор розповідає про буденні історії з життя людей, у яких неперервно взаємодіють трагічні та комічні ситуації.

"Різдвяний вечір" Гната Хоткевича. Ця новела – один із багатьох творів майстра різдвяних оповідань, який описує європейські традиції святкування Різдва.

"Заробок на свята" Осипа Маковея. Письменник був переконаний, що справжня поезія є надбанням не лише одного народу, а й усього людства. Тому він багато перекладав твори з інших мов, збагачуючи українську літературу.

"Ніч проти Різдва" Миколи Гоголя. Ця повість – однин із найвідоміших творів письменника, що входить до циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки".

Вдалого занурення в різдвяну атмосферу з гарною книгою.