07.07.1927 – 25.08.2010
Є імена, якими пишається наш університет. І одне з них – Валентин Іванович Єжов, який в 1944 році вступив на архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту. Отримавши у 1949 році диплом з відзнакою, Єжов відразу ж потрапив у вир практичної діяльності - на відбудову післявоєнного зруйнованого господарства. Більше 50-ти років Єжов будував, малював, читав лекції, писав книжки, виховував зміну архітекторів. Пізніше Валентин Іванович займався педагогічною та адміністративно-організаторською роботою (головний архітектор Києва, директор КиївНИИТИ, завідуючий кафедрою основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА, керівник Архітектурного бюро «Ежов»).
Під керівництвом та авторській участі Валентина Єжова розроблено більше як 260 проектів, за якими збудовано 80 будинків і комплексів різного функціонального призначення, серед них:
- Будинок торгівлі в Києві;
- Шкільне містечко на Комсомольському масиві Києва;
- Палац культури авіаційного заводу в Києві;
- Палац культури промислового об’єднання ім. Корольова;
- Станція метро «Вокзальна» і «Либідська»;
- Забудова житлових масивів Теремки-2, Троєщина, Комсомольський;
- Палац культури в м. Бердянськ;
- Ряд офісних центрів та житлових комплексів у Києві;
- Серії житлових будинків і котеджів, туристичних комплексів на Сейшельських островах, на о. Маврикій, о. Мадагаскар та ін.
Єжов є автором біля двохсот наукових праць і декількох монографій, які склали золотий фонд української архітектурної науки. Це книги:
Разом з синами Валентин Іванович Єжов у 2006 році видав монографію «Архитектура общественных зданий и комплексов».
В альбомах-монографіях народного архітектора України зібрані репродукції його архітектурної графіки, подорожні замітки, виконані в численних подорожах по Україні, Росії, Європі, містами Середньої Азії і Кавказу, по Індії і Кубі. Все життя і весь творчий шлях народного архітектора України, доктора архітектури, профессора Валентина Івановича Єжова – це своєрідний літопис становлення і розвитку архітектурного процесу другої половини ХХ століття на Україні.
Його оптимістичний девіз: Життя продовжується повне сподівань!
- Log in to post comments