Бориспіль – головний міжнародний аеропорт України, через який щодня проїжджають тисячі авто. Але мало хто знає, що саме тут народився, жив і похований автор слів державного гімну «Ще не вмерла Україна» - ПАВЛО ЧУБИНСЬКИЙ, якому цього року виповнюється 185 років.
Павло Платонович Чубинський відомий як неперевершений народознавець, збирач духовних скарбів українського народу, велетень української етнографії, фольклорист, громадський діяч, письменник, науковець, людина з яскраво вираженим національним характером.
Науковець займався вивченням фізичної, моральної і духовної складової колориту життя українського народу. За короткий час він заглибився і підняв віковічні перелоги українського життя, незміряний пісенний пласт і дістався до джерел таємничої і тремтливої народної струни, написавши про світогляд українців, їхній побут, звичаї, пісні.
А його «Праці етнографічно-статистичної експедиції в Західно-Руський край» і сьогодні не втратили своєї науковості й актуальності і є «Біблією етнології». Вони заклали основу українського наукового народознавства та були зараховані до трійці «найкрутіших» фольклорно-етнографічних досліджень усіх часів і народів.
В своїх працях Павло Чубинський зумів об’єднати дослідження та відкриття етнографів і фольклористів в єдиний духовний материк, ім’я якому Україна.
В історії українського відродження ХІХ століття важко знайти людину такої потужної енергії: працелюбство, запальний характер, непосидючість, порив до практичної роботи. Павло Платонович ніколи не скаржився на труднощі, а впрягався у роботу і доводив її до логічного завершення, зробив величезний внесок у розвиток культури і науки України.
У 1862 році Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна» на мотив сербського патріотичного гімну, який став втіленням української національної ідеї та переріс в дух цілої української нації – Державний Гімн Незалежної України.