Вже скільки закривавлених століть
Тебе, Вкраїно, імені лишали...
Тож встаньмо, браття, в цю урочу мить:
Внесіте прапор вільної Держави!
Степів таврійських і карпатських гір
З'єднався колір синій і жовтавий.
Гей, недругам усім наперекір –
Внесіте прапор вільної Держави!
В. Крищенко
Щорічно, 23 серпня, ми відзначаємо свято, присвячене одному з головних українських символів – День Прапора України. Для кожної країни прапор – це уособлення її суверенітету, могутності та незалежності. Синьо-жовтий стяг України – наш історичний дух, наша совість і незламність — ознака нашої єдності та гордості за країну.
Прапор України у різних формах пройшов шлях із заснування України до сучасності та багато віків супроводжує українців у державницькій боротьбі, надаючи надію на краще.
Князі, козаки та провідники Української Революції однаково шанували цей двоколірний стяг. І донині він майорить на будинках усіх державних та громадських організацій країни, піднімається при відкритті міжнародних конференцій та під час офіційних церемоній, він на найбільших літаках у світі, на одязі нашої молоді, незмінний атрибут на усіх спортивних змаганнях. Наш прапор тріпотить на вершинах Гімалаїв, Ельбрусу і Кіліманджаро, його розгортав на висоті 279 км над землею український космонавт Леонід Каденюк.
Сьогодення, під час російсько-української війни, український прапор, пробитий наскрізь осколками й кулями - є символом честі, мужності та незламності українського народу. Він височить над звільненими від окупантів населеними пунктами. Це знак "Тут – Україна! Це наша земля, ми перемогли!".
Для українців синьо-жовтий стяг - це символ мужності багатьох поколінь українців, це - приклад героїзму наших захисників, це - данина пам'яті та поваги людям, які працювали задля розвитку нашої країни, це підпис кожного українця під власними досягненнями, це — символ щоденної мотивації діяти та перемагати.
З Днем Державного Прапора, українці! Пишаймося, бо саме під нашим прапором виборюється велика Перемога за світле майбутнє усього людства.