Наша мова калинова

 назв


Відділ, в якому отримати літературу, яка Вас зацікавила можна дізнатись в Електронному каталозі бібліотеки КНУБА або надіславши запит на e-mail libraryonline@knuba.edu.ua.


 

Українська мова і мовне життя світу

Ткаченко, О. Б. (Орест Борисович)

Українська мова і мовне життя світу / О. Б. Ткаченко ; НАН України; Ін-т мовознавства України ім О.О.Потебні. - Київ : Спалах, 2004. - Книга. - 272с.

ISBN 966-512-136-7

Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови, насамперед представникам суспільних наук.

Говірка села Машеве Чорнобильського району. Ч. 4. Матеріали до поліського етнолінгвістичного атласу

Говірка села Машеве Чорнобильського району. Ч. 4. Матеріали до поліського етнолінгвістичного атласу / Мін-во України з питань надзвич. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильськ. катастрофи; укладачі: Ю.І.Бідношия [ та ін.]. - Київ : Довіра, 2005. - Книга. - 703 с. : іл.

ISBN 966-96489-2-0

Книга с четвертою частиною монографічного опису говірки та традиційної культури с Машеве. мешканці «кого після Чорнобильської катастрофи 19В6 року були компактно переселені в с. Лукаші Баришівского р-ну Київської обл. Аудіозапис матеріалів від переселенців старшого віку здійснено за "Програмою Поліського етнолінгвістичного атласу» в 1997-2004 роках. Тексти паспортизовано, подано у фонетичній транскрипції та паралельно у призначеній для нефілологів транслітерації.

Представлені матеріали зберігають адекватний мовно-культурний образ втраченої частини Полісся Праця орієнтована на мовознавців, етнологів, фольклористів, соціологів а також широке коло читачів

The book в г he fourth part of the monographic description of local cfiafect and traditional culture of Masheve village. After the Chornobyl catastrophe in 1966 tae population of Masheve was compactly resettled to Lukashi village, Baryshivka district. Kyiv region. Tape records of materials from elderly evacuees were made under The Program of Polissian Ethnolinguistic Atlas in 1997-2004. The texts are registered and represented in detailed phonetic transcription with parallel transliteration for nonlinguists. Compiled materials preserve an adequate linguistic and cultural image of this lost part of Pollisya.

For linguists, ethnologists, folklorists. sociologists and wide circle of readers.

Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання

Ушкалов, Л. В. (Леонід Володимирович)

Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання / Л. В. Ушкалов ; Л.М.Ушкалов. - Харків; Едмонтон; Торонто : Майдан:Вид-во Канадського ін-ту укр. студій, 2014. - Книга. - 601 с.

ISBN 978-966-372-536-9

Актуальне інтерв’ю з мовознавцем: 140 запитань і відповідей

Сербенська, О. (Олександра)

Актуальне інтерв’ю з мовознавцем: 140 запитань і відповідей / О. Сербенська, М. Волощак. - Киев : Вид. Центр " Прсвіта", 2001. - Книга. - 204 с.

ISBN 966-7551-44-Х

У формі запитань і відповідей мовознавець О.Сербенська і журналістка М. Волощак ведуть бесіду про сучасний стан української мови як державної та процеси, що в ній відбуваються, про особливості усного мовлення; розмірковують над доцільністю вживання окремих слів і висловів, спонукають небайдужих до пошуків гарного, очищеного від багаторічного намулу Слова.

Мовно-політичний сепаратизм як фактор дестабілізації національної єдності українського суспільства в умовах пострадянської трансформації

Савойська, С. В. (Світлана Василівна)

Мовно-політичний сепаратизм як фактор дестабілізації національної єдності українського суспільства в умовах пострадянської трансформації / С. В. Савойська ; С.В.Савойська. - Київ : Просвіта, 2011. - Монографія. - 407 с. - Бібліогр. в кінці розд.

ISBN 978-966-2133-75-8

У монографії досліджується мовно-політичний сепаратизм як явище, яке розказало українське суспільство на Південний Схід і Центральний Захід, та його вплив на геополітику Української держави.

Проаналізовано причини виникнення, сутність і наслідки нього феномену для СРСР та України як незалежної держави Розглянуто мовно-політичні конфлікт, пов'язані з поширенням російської мови у релігійній, освітній та інших сферах суспільного житія держави, зокрема у південно-східному регіоні та в АР Крим.

Книга розрахована на державних і громадсько-політичннх діячів. науковців, політологів, аспірантів, студентів, а також тих, кому не байдужа подальша доля незалежної України, її народу та української мови як державної.

Мовна політика у сучасній Мовна політика у сучасній Україні: деструктивні і конструктивні виміри : монографіяУкраїні

Савойська, С. В. (Світлана Василівна)

Мовна політика у сучасній Україні: деструктивні і конструктивні виміри : монографія / С. В. Савойська ; С.В.Савойська; Міжрегіон. акад. управління персоналом. - Київ : Просвіта, 2015. - Монографія. - 687 с. - Бібліогр.:с.583-687.

ISBN 978-617-7201-04-4

У монографії досліджуються конструктивні і деструктивні виміри мовної політики в умовах глобалізації і модернізації українського політкультурного суспільства. Аналізується понятійно-категоріальна основа концепту «мовна політика», наукові підходи і напрями, його конструктивна і деструктивна сторона. Розглянуто об’єднавчий потенціал української мови, а також мовну політику закордонних держав для запозичення їх досвіду щодо врегулювання мовних проблем в Україні.

Видання розраховане на політиків, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться мовною політикою, що здійснюється в Україні.

Поетичне слово Кобзаря: Словник лексичних компонентів атрибутивних конструкцій

Меншиков, І. І. (Ігор Іванович)

Поетичне слово Кобзаря: Словник лексичних компонентів атрибутивних конструкцій / І. І. Меншиков, Н. В. Підмогильна. - 2-е вид. - Київ : ДП "Дирекція ФВД", 2008. - Словник. - 211с.

ISBN 978-966-96605-1-0

У словнику зафіксовано слова, які вказують на ознаки, властивості, якості предметів та явищ, які позначають ці предмети та явища. Таким чином, зі6рано компоненти атрибутивних конструкцій, безпосередньо і опосередковано використаних в поезіях Т. Г. Шевченка.

Видання може зацікавити науковців-філологів, викладачів української мови та літератури, усіх прихильників Шевченкового слова.

Українська мова: Енциклопедія

Українська мова: Енциклопедія / НАН України; Редкол. В.М. Русанівський (голова) та ін. - Вид. 2-е, виправ. і доп. - Київ : Вид-во "Українська енциклопедія" ім. М.П.Бажана, 2004. - Енциклопедія. - 823 с. : іл.

ISBN 966-7492-19-2

В енциклопедії на основі досягнень сучасного мовознавства подано відомості про українську мову та українське мовознавство. В ній розкрито термінологічні та номенклатурні одиниці, різні аспекти опису української мови, вміщено основні поняття загального мовознавства. Багато статей присвячено мовознавцям, письменникам, які зробили істотний внесок у розвиток української мови, філологічної науки тощо. Видання друге, виправлене і доповнене.

Книга містить 1935 статей, карту, ілюстративний матеріал і таблиці.

Розрахована на філологів та широке коло читачів.

Subscribe to Наша мова калинова