«Усі мої думки тобі, народе вільний,
і пісня серця, музика душі тобі!»
Ольга Кобилянська
27 листопада виповнюється 160 років від дня народження Ольги Кобилянської – української письменниці – модерністки, майстра психологічної прози. Ольга була яскравою, самобутньою, справжньою жінкою: цікавилася новинками моди, мала вишуканий смак і до глибокої старості зберегла струнку постать.
Ольга Кобилянська своєю творчістю увійшла в історію вітчизняної літератури назавжди. Вона, людина з європейським мисленням, закінчила лише чотири класи народної школи, а свій рівень знань досягла самоосвітою. Захоплювалася творами із соціології, політології, філософськими трактатами. Шукала себе у музиці, непогано малювала та грала у театрі. Хотіла навіть стати професійною акторкою, але віддала перевагу літературі. І не помилилася, бо збагатила рідну та світову класику шедеврами. ЇЇ творча спадщина велика і різноманітна: поезія в прозі, новели, оповідання, повісті й романи.
Кобилянська обожнювала рідні Карпати, захоплювалася життям гуцулів та прогулянками горами - саме тому її й називали «гірською орлицею», а ще пишною трояндою в саду української літератури — за яскраву метафоричність художнього бачення, а ще «царівною» української класичної літератури.
Найнеймовірніше те, що ці епітети одне одному не суперечать! Письменниця - одна з перших феміністок в українській літературі та суспільному житті.
Минуло століття, але Ольгу Кобилянську, її творчу спадщину з цікавістю та повагою сприймають і сучасні читачі. ЇЇ праці перекладені багатьма мовами, а її життя та літературна діяльність продовжують надихати нові покоління українців у формуванні української національної ідентичності.