27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні вся планета вшановує пам’ять жертв Голокосту.  

Цей День, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію, про масове вбивство євреїв у всіх європейських державах.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території  України.


Сучасні рашисти чинять на українській землі злочини, яких світ не бачив із часів Другої світової. За минулі  роки  ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу: Бабин Яр у Києві, Дрогобицький Яр у Харкові, але цього разу – внаслідок російської ракетної атаки. Люди, які пережили Голокост чи нацистські табори смерті, після повномасштабного нападу Росії на Україну  стали жертвами рашизму. Маючи таке потужне застереження, як  памʼять про Голокост, не всі народи зробили висновки з цієї жахливої сторінки в історії людства. Зло знову прагне знищити цілу націю. Вбивають  мирних українців лише тому, що вони живуть в Україні і готові боротися за своє право  жити у вільній демократичній європейській країні.


Народи повинні об'єднатися перед обличчям терору і не допустити повторення історії. Тільки справедливість і покарання злочинців дасть світу шанс припинити такі трагедії, як Голокост і геноцид, війни і тероризм.


І ми свою правду та свободу виборемо, завдяки нашій історії, силі наших воїнів,  вічності нашого народу, щоб голокости більш  не повторювалися. Ні для євреїв, ні для кримських татар, ні для українців. Ніколи й ні для кого…
Світла пам’ять  жертвам та глибока вдячність усім, хто виборював  та виборює мир і свободу!