Обличчя української історії.

                                                                  «Я на гору круту крем'яную
                                                                    буду камінь важкий підіймать
                                                                    І, несучи вагу ту страшную,
                                                                    буду пісню веселу співать
                                                                                                  Леся Українка
25 лютого 2024 року – 153 річниця від дня народження героїчної доньки України – Лариси Косач, яка в глуху ніч російського самодержавства відважно запалювала «досвітні вогні», «сіяла розумне, добре, вічне». 


Могутній розум, геніальний художній хист, революційний світогляд, любов до рідного народу і всього людства зробили її «не тільки найбільшою жінкою-письменницею в світі, а й одним з найоригінальніших світових поетів». В її особі поєдналися поет і драматург, прозаїк і перекладач, критик і публіцист, історик і фольклорист-етнограф.


Карта місцевості, де перебувала і творила Леся, широчезна – так створювалися її кримські, італійські та єгипетські цикли. Але скрізь, де б не була поетеса, про що б не писала – її думи і мрії були приковані до України.


Україна – це особистості, які формують обличчя нашої історії, а полум’яне Лесине слово завжди несло ідеї гуманізму, свободи, всесвітнього братерства і тому не знає кордонів. Її твори перекладено багатьма мовами світу, вони й зараз надійна бойова зброя в боротьбі за краще майбутнє України. 
Безсмертна творчість Лесі Українки, мов чарівна квітка, пламеніє так само яскраво і свіжо, як і сотні років тому.


Запрошуємо до сектору художньої літератури бібліотеки КНУБА, для ознайомлення з життям та творчістю Лариси Косач, письменниці, яка вже своїм псевдонімом підкреслила кревний зв'язок з рідним народом – Леся Українка.