Колектив бібліотеки КНУБА сердечно вітає усіх українців із святами – Днем Державного Прапора України та з нагоди 30 –ї річниці Незалежності України!
Щастя і процвітання вільній незалежній соборній Україні! Усі великі успіхи нашої держави складаються з успіхів кожного українця – як безліч річок зливаються в один могутній Дніпро. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність.
Наша спільна мета – сильна, заможна, розквітаюча Україна, якій потрібні наші руки, талант, патріотизм, наше вміння жити на українській землі та бути українцем.
«Це великий і дуже важливий день… Це можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки незалежності й чого маємо навчитися, щоб ніколи її не втратити. Саме цьому присвячене святкування 30-річчя незалежності України…»
Володимир Зеленський
Цікаві факти про Україну
Найбільша країна, що знаходиться в Європі, займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту.
Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі.
Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі.
Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні – неподалік від міста Рахів, що на Закарпатті.
Українська мова в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.
Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі - близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці - з кількістю 6 тисяч народних пісень - перебуває Італія.
З 1991 року унікальність незалежної України формували особистості, яких в країні знають усі. І завдяки яким усі знають про Україну. Про наш живопис, музику, театр, балет, літературу, кіно, науку й спорт. Лобановський, Ступка, Яремчук, Амосов, Патон, Каденюк, Брондуков, Биков, Квітка Цісик і багато інших. Починаючи з 91-го, вони з року в рік приносили незалежній Україні славу. І з року в рік світ казав їм: «Браво!» 24 серпня 2021 року вперше відбудеться нагородження новою державною відзнакою «Національна легенда України», запровадженою за ініціативою Президента. За словами Володимира Зеленського, цієї нагороди будуть удостоєні видатні особистості, які принесли Україні всесвітню славу та визнання - Іван Павлович Пулюй (1845-1918) - перший український фізик світового рівня, співзасновник рентгенології. Він домігся найвищої на той час якості Х-променевих фотографій. А виконана у США з його електровакуумних апаратів рентгенограма вперше в світі зафіксувала перелом людської кінцівки.
Найбільшою водною артерією України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею річка Європи (після Волги і Дунаю). 65% площі басейну ріки знаходиться на території України.
Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року.
Українська Конституція – одна із найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.( Президент зазначив, що за тиждень до Дня Незалежності вперше в історії до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика. З 16 серпня всі охочі зможуть побачити в Софійському соборі пам’ятку права, що демонструє багатовікову історію української державності.)
- Ігор Іванович Сікорський (1889-1972) –авіаконструктор, який на початку ХХ століття розробив цілу серію нових моделей літаків (серед них –одні з перших у світі багатомоторні літаки «Гранд», «Руський Витязь» та «Ілля Муромец» та гелікоптерів.
- Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, яка була третьою за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети Російській Федерації.
- Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія, що була заснована у м. Острог у 1576 році її заснував князь Острозький Костянтин-Василь. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.
- У нашій країні знаходиться найглибша в світі станція метро Європи - «Арсенальна». Її збудували у 1960 році, а глибина її залягання становить 105,5 метрів.
Найкоротша центральна столична вулиця Європи - Хрещатик, його довжина становить 1225 метрів.
Найбільша площа Європи знаходиться в Харкові - її довжина 750 метрів, а ширина -125 метрів.
Колядка «Щедрик» Миколи Леонтовича - одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є українська трембіта.
Найдовша гіпсова печера у світі знаходиться на Україні, на Поділлі. Вона носить назву «Оптимістична», її глибина 20 м і протяжність 216 км.
Перша гасова лампа винайдена у Львові у 1853 році і в цьому ж році в одному з Львівських госпіталів була проведена перша операція при гасовій лампі.
В Україні найбільші світі запаси марганцевой руди – 2.3 млрд. тон, або близько 11% від всього світового запасу та 7% світових запасів залізної руди.
В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Вона така велика, що її можна побачити навіть з космосу!
Найбільший та найпотужніший у світі літак було збудовано в Україні. Велетень Ан -225, також відомий я. як «Мрія», побудований у 1988 році на заводі імені Антонова. Літак внесено до Книги рекордів Гінесса за його 240 рекордів!. Зараз Ан – 225 орендують чимало країн світу задля вантажних перевезень, які не під силу жодному з існуючих наразі авіалайнерів, вдже перевозить «Мрія» ні що інше, як пасажирські літаки!
Український «Южмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найекологічніші ракетоносії в усьому світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».
Видатний австрійський композитор Людвіг ван Бетховен присвятив дві симфонії українцеві. Ім’я щасливчика, на честь якого було створено два твори, - Андрій Розумовський, син останнього українського гетьмана. Андрій Кирилович Розумовський був гарним дипломатом і меценатом Бетховена. Майже усе життя він провів у Відні, де й познайомився з композитором. Дружба між чоловіками стала причиною присвятити Андрієві Розумовському 5-ої та 6-ої симфоній.
Одну з найвідоміших пісень у світі – Summertime у виконанні неймовірної американської співачки Елли Фіцджеральд – Джорж Гершвін написав під враженням від колискової «Ой ходить сон коло вікон»
Статус Лаври мають тільки шість монастирів. Три з них находяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська лавра в Києві, Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська лавра на Донеччині.
Населення України відноситься до найбільш освіченого. Кількість людей з вищою освітою на душу населення вища, ніж середньоєвропейський рівень. Україна займає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою.
Ось така вона неймовірна наша Рідна Країна !
- Log in to post comments