Міжнародний день Інтернету

4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету.

Дата цього свята вибрана невипадково,  4 квітня -  день смерті святого Ісидора Севільського,  не офіційного покровителя Інтернету, творця першої в історії енциклопедії «Etymologiae» в 20 томах. Ватикан назвав  Інтернет -  енциклопедією  людських знань, а  саме Ісидор Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань,  що віддалено нагадує гіперпосилання.

З 1991 році всесвітня мережа  Інтернет  стала загальнодоступною та  почала   розвиватися зі швидкістю думки. Сьогодні ми не можемо уявити свого життя без різноманітних технологій, інновацій та дивовижних винаходів людства, найбільшим з яких є Інтернет. Всесвітнє павутиння упіймало людство в свої тенета і назавжди змінило життя, уяву про час і відстань, способи спілкування, надання допомоги, проведення дозвілля тощо. Мережа Інтернет об’єднує покоління, країни, культури. Віртуальний світ сьогодні спонукає до розширення особистих горизонтів, залишаючи право свободи вибору у пошуку інформації та самовираженні.

Світове співтовариство прямує до відкритого інформаційного простору  і бібліотечна справа  – не виняток. Університет КНУБА високо тримає планку  забезпечення якості вищої освіти та науки і бібліотека університету  -  надійний  помічник  в здійсненні цієї благородної мети.

Бібліотекарі тримають  культурний рубіж -  цікавий, корисний та безмежний світ надбання людства – світ інформації.

На сьогоднішній день  бібліотека КНУБА  пропонує своїм користувачам різноманітні сервіси, які доступні як із локальної мережі, так і через мережу Інтернет. 

Повнотекстові ресурси доступні у будь-який час!

Навчально-методичні документи

Рідкісні та цінні видання

Наукова періодика та тези конференцій

Інституційний репозитарій КНУБА

Українські фахові наукові видання (відкритий доступ)

 

Електронна доставка документів (ЕДД)

Замовте та отримайте на свою електронну адресу цифрову копію статті, фрагменту або розділу видання, які знаходяться у фондах бібліотеки КНУБА. Детальніше >>>

Розподіл інформаційних потоків. Наукометричні бази

Забезпечення новими науковими матеріалами за вашим запитом зі Scopus та Web of Science Детальніше >>>

Довідково-бібліографічні та інформаційні послуги 

  • Бібліографічна довідка
  • Бібліографічні списки
  • Індексація УДК

Віртуальна довідка

  • Наявність у фондах бібліотеки потрібних матеріалів
  • Тематичні запити

 

Розуміючи можливості Інтернету  і вміючи використовувати його, набагато більше шансів бути успішнім і заявити  про себе.  Залишається лише додати, що Інтернет – величезний винахід людства, а тому маючи величезні переваги,  містить і небезпеки .  Користь залежить від нашого вибору.

Вміймо вибирати добро у всьому!

Запрошуємо відвідати головну сторінку сайту для ознайомлення з  онлайн послугами бібліотеки  КНУБА.

Факти про інтернет

1. Мультфільм Гарфілд одного разу пропонував послугу електронної пошти на ім’я   GMail.com. Пізніше Google придбав послугу, і вони перейменували її в Google Mail (GMail.com), яку ми всі знаємо сьогодні.

2. Перша web-камера була розроблена в Кембриджському інституті, співробітники придумали це пристрій від ліні, щоб не відходячи від робочого місця перевіряти, чи  приготувалася кава в апараті.

3. Перший електронний лист був надісланий у 1971 році. Його надіслав Рей Томлінсон (американський програміст), який винайшов систему електронної пошти. Символ «@» використовувався для позначення того, що електронний лист було надіслано людині, а не машині (комп’ютеру).

4. Перший створений веб-сайт був info.cern.ch , і він все ще є в Інтернеті. Це основний HTML-сайт, і сторінка містить кілька рядків тексту. Сторінка була написана за допомогою першої версії HTML.

5. Назва Wi-Fi нічого не означає, вона була придумана творцем з того, що римується зі словом Hi-Fi.

6. Перших 50 мільйонів користувачів Інтернет набрав за 5 років. Наприклад, телебаченню для цього було потрібно 13 років.

7. Історія українського Інтернету починається 19 грудня 1990 року, коли Юрій Янковський з Міжгалузевого Наукового Центру Технології Програмування «Технософт» (м. Київ) під`єднався до світової мережі Інтернет. На відміну від США, де Інтернет фінансувався державою аж до 1995 року, проект Інтернет в Україні та і в СРСР розвивався без будь-якої державної підтримки.