День Конституції України

28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла  — першу Конституцію Незалежної Української Держави,  яка  закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Стаття 161 проголошує День прийняття Конституції України  державним святом і днем вшанування Основного Закону держави.

«Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава» - ці перші дев’ять слів Конституції України закарбовані кров’ю в нашій національній свідомості. Основоположні принципи Конституції об’єднують український народ,  показують наші принципи, цінності, наші ідеали, рівень свободи і права, які ми готові захищати, рівень зрілості й обов’язки, які готові виконувати.

Сьогодні українці  виборюють основне конституційне право – жити. Жити щасливо, вільно і цивілізовано у суверенній, незалежній, демократичній, соціальній, правовій державі. Виборюють  кожну статтю Основного Закону країни, яка поважає гідність та свободу людей  і вірять, що наша Конституція все здолає та переможе.   Конституційне право в нас у крові: наш Державний прапор – стяг зі смуг синього й жовтого кольорів, наш герб – знак Княжої Держави Володимира Великого -  тризуб, наш Державний гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля…» і наша державна мова – українська.

Конституція України постала не на порожньому місці. Біля її витоків – «Руська правда», «Литовські статути», акти періоду Гетьманщини («Березневі статті» тощо) – конституційні акти, що ставили Україну в один ряд з іншими європейськими країнами.

Героїзм українців у відстоюванні своїх прав і свобод, своєї історії та своїх національних символів став прикладом для всього світу.

Слава Україні! Героям Слава!