до Дня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу
Чорнобильська катастрофа визнана найтяжчою за всю історію людства. Кожен українець знає, що таке Чорнобиль. Наслідки викиду радіації були відчутні по всій планеті. 26 квітня, Україна відзначає річницю Чорнобильської катастрофи. Саме в цей день, 38 років тому, сталася фатальна аварія на ЧАЕС, яка і досі відгукується в багатьох українських родинах і в світі.
З початком російської агресії Україна і світ опинилися під загрозою нової катастрофи. 24 лютого 2022 року Чорнобиль пережив нове випробування – саме по цій землі проїхала російська бронетехніка, здіймаючи радіоактивний пил у повітря. Чорнобильська станція була захоплена силою, зброєю і перетворена РФ на арену війни. 30-кілометрову зону відчуження окупанти використовували для підготовки нових атак проти України, а сама ЧАЕС опинилася під загрозою пошкодження і руйнування.
Глобальної катастрофи не сталося завдяки героїчним зусиллям українських фахівців, які змогли втримати контроль над ядерним об'єктом. Вони фактично врятували світ від катастрофи. Після виходу російських військ з території ЧАЕС знадобляться роки, щоб дослідити які захоронення радіоактивних відходів вони пошкодили, як розповсюдився радіоактивний пил та якої шкоди російські варвари завдали українській землі.
З 2 квітня 2022 року над ЧАЕС знову майорить український прапор. 36 днів ворог тримав в окупації працівників ЧАЕС, намагаючись забрати в них контроль над станцією. Поставили під загрозу ядерного лиха Україну, Європу і весь світ.
Ознайомитись з матеріалами про історію Чорнобильської АЕС, розвиток атомної промисловості України, культові реліквії, а також історико-етнографічні предмети Чорнобильського Полісся можна в Національному музеї "Чорнобиль".
Маємо надію, що ЧАЕС остаточно перегорнула ще одну важку сторінку у своїй історії і зовсім скоро розповідати про неї відвідувачам музею будуть у вільній Україні!
Майбутнє підкоряється людині тоді, коли вона здатна глибоко і всебічно осмислювати минуле і вміти отримувати уроки з допущених помилок і прорахунків, шукати нових засобів вирішення.