Журнал «Локальна історія» — перший науково-популярний журнал про українську історію в глянці. Виходить друком з листопада 2018 року. Головний редактор — Віталій Ляска.

Кожен номер має резонування з сьогоденням. Номери  тематичні, присвячені різним проблемам:  Донбас, історії українських євреїв, смерті в українській історії, Чорнобильська  трагедія, українське кіно, роль  води в історії України, Різдво в таборах, Заборонений Великдень, українці у Війську Польському, сільські музики, вертепи та інше.

Журнал має рубрикації:  історичні статті, матеріали журналістів, історико-художні репортажі, інтерв'ю з відомими особистостями, розмови з істориками та інтелектуалами, спогади живих свідків подій.  Майже в кожному випуску є рубрика «наші», де висвітлюються історії успіхів українців як на Батьківщині, так і за її межами. Доступна  та цікава мова, чудові ілюстрації, комікси. Матеріали створюють українські історики, журналісти, фотографи та письменники.

Сьогодні, до Вашої уваги найбільший (200 сторінок)  журнал  «Локальна  історія» № 11 – 12,  2023 року.  Номер присвячується Другій світовій війні та ролі українців у перемозі над нацизмом, показує  світові українське обличчя ДСВ – багатолике, героїчне, трагічне.  Українці можуть і мусять допомогти світові по – іншому подивитися на Другу світову, побачити її у повному обсязі, у всій складності подій  та постатей, які змінили світ.

У номері:

• Розмови із Робертом Сапольські, Лоренсом Рісом та Оленою Стяжкіною.

• Як жінки воювали у лавах Червоної армії?

• Концтабір Аушвіц: катування 120 тисяч в’язнів з України.

• Як кияни пережили німецьку окупацію і як це вплинуло на українську культуру?

• Сміх через гумор: як нацисти та комуністи використовували цей інструмент у якості пропаганди?

• Остарбайтери з України: виживання під час двох диктатур.

• Як вояки УПА облаштовували криївки?

Ця робота з минулим потрібна не лише нам, а й світові, щоб зрозуміти нинішню війну Росії проти України, щоб вона не стала ще однією світовою.

Добірка  номерів журналу « Локальна історія» очікує Вас  в секторі художньої літератури та рідкісних і цінних видань бібліотеки.

 

0  0 

0  0 

0  0 

0  0 

0  0 

0  0