до 175-річчя ОЛЕНИ ПЧІЛКИ

АРИСТОКРАТКА ДУХУ

Олена Пчілка – геніальна жінка в українській літературі. Справжнє ім’я письменниці – Ольга Петрівна Косач. Перша жінка-академік, перша жінка-націоналістка, модниця і феміністка, аристократка з міста Гадяч, що на Полтавщині, представниця інтелігентного роду Драгоманових і дружина впливового юриста Петра Косача, мати шістьох дітей, серед яких славетна Леся Українка.

Пані Косач у свої часи була видатнішою за свою знамениту доню і в її особі поєднувалося ціле суцвіття талантів – педагога, прозаїка, поета, драматурга, перекладача, вченого, громадського діяча. А ще, ця феноменальна жінка була блискучим журналістом, видавцем, етнографом та збирачем фольклору, а її прогресивність захоплювала не лише жінок, а й чоловіків.

На ниві красного письменства Олена Пчілка трудилась близько 60 літ, випробувавши своє перо в усіх літературних жанрах. Була активним учасником громадського і літературного життя України, спілкувалася з Панасом Мирним, Іваном Франком, Михайлом Старицьким, Миколою Лисенком. Став видавцем щотижневого громадського і літературно-наукового журналу «Рідний край», Олена гуртує коло себе письменницькі сили. В усі краї до друзів і однодумців розліталися її листи – щирі, відверті, глибоко емоційні, насичені вичерпною інформацією.

Усе життя Олени Пчілки насичено її безстрашною боротьбою з силами реакції за українську мову і літературу, яку вона збагатила такими словами як: палкий, променистий, переможець…

Вилучена тоталітарним режимом, художня спадщина Олени Пчілки повертається знову до читача і кожен по-новому відкриє для себе багатогранність письменниці. ЇЇ твори лежать на книжкових полицях, але вони не мовчать, вони крізь товщу десятиліть доносять до нас голос любові й гніву, сподівань і надій української патріотки, людини чесної і благородної.

Запрошуємо усіх читачів до сектору художньої літератури та рідкісних і цінних видань аби відкрити для себе багатогранний талант української письменниці.

Нам є чим пишатися, нам є ким пишатися!