Радимо прочитати

Радимо прочитатиПортер, Елінор

Просто Девід / Елінор Портер ; пер. з англ. Елли Євтушенко. — К. : Знання, 2018. — 222 с. (American Library).

“Просто Девід” — ще один роман відомої на весь світ американської письменниці Елінор Портер (1868—1920), авторки бестселера про Полліанну. На відміну від “Полліанни”, чарівної історії про дівчинку, “Просто Девід” — не менш зворушлива і цікава розповідь про незвичайного хлопчика з кришталево чистою душею, який настільки віртуозно володіє мистецтвом гри на скрипці, що навіть найчерствіші та найбайдужіші, слухаючи його музику й спілкуючись із ним, добрішають і починають бачити красу довкола себе.

Головний герой цього роману — незвичайний хлопчик, наділений неабияким розумом | здібностями, сміливий і водночас здатний тонко відчувати красу та пробуджувати це відчуття в інших. Батько виховав його на лоні природи, намагаючись вберегти від зла та несправедливості. Однак, опинившись серед звичайних людей, що живуть матеріальними цінностями, Девід не тільки зумів вижити, а й завоював всезагальну любов та прихильність, бо в його душі було стільки добра і краси, що їх сила обеззброювала навіть найбайдужіших.

 

 


Радимо прочитатиФіцджеральд, Ф. Скотт

Дивовижна історія Бенджаміна Баттона та інші оповідання / Ф. Скотт Фіцджеральд ; пер. з англ. Ганни Лелів. — К. : Знання, 2016. — 254 с. — (English Library).

Герої творів відомого американського письменника Ф. Скотта Фіцджеральда (1896—1940) прагнуть миттєвої радості — розбагатіти і жити, жити тут і зараз, поки молоді і світ усміхається їм. До пропонованої збірки включено низку оповідань, які також відображають дух часу, але письменник зосереджує увагу на інших сторонах життя. За шаленим ритмом подій, вечірками, танцями, побаченнями, що змінюють одне одного, він зумів віднайти найтонші нюанси людських взаємин, показати переживання, настрої його сучасників. Автор не ставить оцінки героям, він показує їхні вчинки, що робить твори цікавими і переконливими. Поетичність і тонкий психологізм оповіді і сьогодні зворушують читача і викликають особливий душевний щем.

 

 


Звертайтеся до Сектор художньої літератури та рідкісних і цінних видань Лабораторний корпус, 7 поверх, к. 7713