Україна. Війна. Події та рішення, які формують нашу історію

Автор тексту

О. І. Накалюжна,
бібліотекар І категорії бібліотеки КНУБА

Україна. Війна. Події та рішення, які формують нашу історію

"Це був найскладніший рік в історії незалежної України. Так, попереду ми маємо випробування на міцність, але я вважаю, що це був найскладніший період у нашому житті. І тому у цей день важливо не забути тих, хто стоїть та обороняє наші кордони. І тих наших друзів, які були з нами весь цей час".

Володимир  Зеленський,
Президент України  

24 лютого 2023 року  розпочався новий переможний рік для України. Переможний завдяки воїнам, волонтерам, українкам та українцям, усім людям доброї волі,  які щодня героїчно показують свою силу та міць,  чиїми руками та розумом твориться наша майбутня перемога.

Рік тому , 24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала новий етап восьмирічної війни проти України — повномасштабний наступ. Ворог здійснив масовані обстріли та бомбардування мирного населення.  Ракетних ударів зазнали десятки міст та сіл по всій країні, включаючи столицю України - Київ. Російські війська розпочали інтенсивні обстріли, кібератаки , терористичні акти,  перетнули північно-східні кордони та нанесли ракетно-бомбові удари по аеродромах,  складах зброї  по всій території  країни. В Україні було  оголошено військовий стан,  лунали сирени.  Ворог  захопив   українські  міста та села, у тому числі  атомні електростанціі.  Та неочікувано для себе, російська армія стикнулася  з неймовірним опором українського народу.  Країна  згуртувалась знову, щоб подолати ворога і  вже у  квітні  Збройні сили України  звільнили Київщину, Житомирщину, Чернігівщину та Сумщину.  Воїни ЗСУ    зберегли  високий професіоналізм, боєготовність,  армійські традиції та  стали однією з найсучасніших і боєздатних армій.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність. Українські військові, так само, як і їхні попередники  сотні  років тому, відстоюють  Незалежність  й Соборність України. В лавах Збройних сил України  за цілісність нашої держави борються воїни, що походять з усіх її куточків.  Наша країна бореться за  єдність і неподільність українських земель, що  окуповані:  Крим, Донеччина, Запоріжжя, Херсонщина та Луганщина – це Україна!

 З перших днів війни в Україні посилився потужний волонтерський рух,  що  надавав і надає   різноманітну допомогу — від продуктів і ліків до дорогої техніки, медичну  допомогу потерпілим, підтримку  переселенців, пошук  зниклих безвісти та  звільнення полонених. Волонтери — герої нашого тилу, вони роблять все можливе і неможливе, щоб наблизити таку бажану для всіх українців перемогу.

Дев’ятий рік в країні  точиться  кривава війна -  скалічені долі, біль, горе, смерть...    Неможна забути жахіття щойно звільнених Бучі, Ірпеня та Гостомеля, перші емоції людей одразу після деокупації  Київщини, Харківщини, Херсонщини, міста масових звірств в українських городах та селах, захисників Маріуполя, очі дітей війни… Геноцид, влаштований російськими військами в Україні під час російсько-української війни, є найбільшим у Європі з часів Другої світової війни.

Стрімка  агресія  рф проти України не деморалізувала світ, а спричинила масову «ескалацію» допомоги Україні та її громадянам за різними напрямами — від безперешкодного перетину кордону ЄС для жінок та дітей, нескінченних караванів гуманітарної допомоги до нечуваного з часів Другої світової розміру військової допомоги.

США є головним постачальником військової допомоги у відбитті агресії, ще з 2014 року. Захід об'єднався навкруги  України та залишається непохитним у своїй підтримці. Весь цивілізований світ  став на бік України: Польща, країни Прибалтики, Німеччина, Канада, Великобританія, Японія, Південна Корея, Чехія, Фінляндія, Австралія,  Фінляндія,  Норвегія, Хорватія, Ісландія, Ірландія, Словаччина, Швеція, Данія,  Люксембург, Нова Зеландія.  І річ не лише у розмірі військової, фінансової, гуманітарної допомоги, а й у постійній дипломатичній і моральній підтримці. 

У багатьох країнах світу  оголошені  санкції проти еліт і компаній, які намагаються  поповнити російську військову машину. Вперше в історії об’єднаної Європи постачається не амуніція або сухпайки, а саме  зброя. Цей свідчить про справжні настрої у європейському суспільстві.

Порахувати, скільки Україна отримала  допомоги  за цей час практично нереально, оскільки в обороні нашої держави взяв участь майже весь світ.
 Незважаючи на усі жахіття війни, під завалами страхів у всіх нас,  там всередині,  причаїлася гордість за нашу  величну країну, за наш незламний народ і надія, що такий Народ і така Країна -  Непереможні та Незалежні.

Світ пишається  українською сміливістю. Світ пишається  українською незламністю. Світ пишається українською результативністю, а Ми будемо  продовжувати  жити та  працювати в рідній Україні. Інакше  бути не може, бо найважливіші історичні події в світі зараз відбуваються саме в нашій країні.

Слава Україні! Героям Слава!