Дари України людству

З ранку площа перед університетом розквітла не лише весняним цвітом, а й справжнім  калейдоскопом різноманітних вишиванок, усіх кольорів та технік вишивки. Усміхнені обличчя студентів, викладачів, співробітників та просто перехожих.  І нарешті сонячна, весняна погода підтримує наше свято – Всесвітній День вишиванки. 

У Київському національному університеті будівництва та архітектури, з нагоди свята пройшла  серія заходів, які демонструють культурну спадщину та національну гордість України. Це і  козацька битва на шаблях, і демонстрація вишуканих вишиваних виробів Юлії Рябчун – доцента кафедри інформаційних технологій КНУБА,  і  лекція професора Миколи Томенка «Українські символи світової культурної спадщини».

В читальному залі   зібралось  багато зацікавлених слухачів: студентів, викладачів, співробітників, адже ця тема  наразі дуже близька та хвилююча для усіх українців. Сучасна російсько-українська війна – це  війна гібридна,  інформаційна, а отже,   війна символів,  війна  за давню історію Київської Русі, яку росія знищує, паплюжить та марно намагається знищити.

У своєму виступі Микола Томенко навів цікаві, маловідомі  факти про 5 брендів України на світовому рівні: петриківський розпис  українських умільців; розлогі, на 8 голосів, без музичного супроводу,  козацькі пісні Дніпропетровщини; косівську кераміку - кольоровий код Гуцульщини, яку століттями виготовляють майстри у Косові; Орьнек – кримсько-татарський орнамент, який з’єднав в собі історії багатьох цивілізацій: скіфської, античної, візантійської, тюркської, а також  про  культуру приготування українського борщу.

Один народ, одна мова, єдині  символи. Саме це об’єднує нині сучасну Україну, об’єднує  схід і захід, південь і північ, а українська мова лунає  від Карпат до Донецька.  На наших очах формується нова нація,  завдяки збереженню,  засвоєнню духовного багатства народу, накопиченого поколіннями.

Свій виступ Микола Володимирович Томенко завершив зверненням до переповненого читального залу: « Відкриваємо світу – нашу історію, пропонуємо світу - нашу культуру. Воюємо на світоглядному фронті».

 А свято продовжилось у фотозоні. Читальний зал обарвлен роботами студентів кафедри містобудування архітектурного факультету, а також представлені авторські роботи Юлії Рябчун та предмети з родинних колекцій співробітників університету: Ольги Бурлакової, Алли Голубки, Надії Ткаченко.

Свято вдалось.


Дари  України людству
Дари  України людству

Дари  України людству

Дари  України людству

Дари  України людству

Дари  України людству

Дари  України людству