6 листопада — День визволення Києва від нацистів

 

На світанку 22 червня 1941 року на Київ упали німецькі бомби. 73 дні тривала героїчно-трагічна оборона міста, але вранці 19 вересня в Києві з’явились  частини Вермахту. Так почався період нацистської окупації Києва і продовжувався довгих 778 днів.

Тяжким і небезпечним був шлях до визволення Києва. Він проліг через окопи і партизанські ліси, через підпілля і застінки гестапо, через розпач і віру, через смерть і безсмертя.

6 листопада 1943 р. столиця України була звільнена від німецьких військ. Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом партизани і підпільники — другий фронт. За героїзм і мужність при визволенні Києва 17,5 тис. воїнів-визволителів нагороджені орденами і медалями, 668 з них — званням Героя Радянського Союзу, 32 з них були киянами.

Битви за Дніпро та визволення Києва мали величезне військово-стратегічне, політичне, міжнародне, моральне значення. Це був потужний удар по фашистській Німеччині, який відіграв видатну роль та прискорив завершення Другої світової війни.

Іспанський філософ Хосе Ортега-і-Гассет писав: «Історія нас не вчить, що ми маємо робити, проте вона показує, чого робити не слід». Ці слова — головний підсумок усіх війн.

Пройшло  80 років…!  Друга світова війна відійшла в минуле і стала сторінкою історії, яка, нажаль, повторюється знову.  Вже другий  рік український народ боронить свою незалежність, своє право на існування, як держави, від російських окупантів. Вислів «Слава Україні! – Героям Слава!» перестав бути просто вітанням - це віддання шани найкращим, котрі віддали та продовжують віддавати свої життя заради  майбутнього нашої незалежної, вільної України.

 Київ живе, він вдячно, пам’ятає і завжди буде пам’ятати про величний подвиг наших  дідів та прадідів -  всіх, хто воював і загинув в боротьбі з фашизмом.