«Поезія — це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі»
Ліна Костенко
Березень багатий на визначні події для книголюбів і всіх, хто щодня опановує мистецтво слова. Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні, так і поезія пробуджує людину.
21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають Всесвітній день поезії - свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Кілька поетичних рядків передають романтичні настрої та філософські роздуми, радість життя та біль втрат. І байдуже, якою мовою вони написані — почуття й емоції, які вони висловлюють, не знають кордонів. В усіх куточках безмежного світу де живе людина, з дитинства, кожному з нас, западає в душу рідне поетичне слово.
Поезія античного світу, середніх віків, доби Відродження, епох класицизму, просвітництва, романтизму, реалізму й поезії ХХ століття. Процес цей триває й нині…
За одним із тлумачень, поезія є мистецтвом зображати прекрасне в слові. Озирнемося довкола, відшукаємо поезію в буденному, дуже знайомому, що знову і знову нас надихає: ранкове сонце морозного дня, букет перших квітів, сміх дитини чи відблиски сонячних зайчиків на стіні...
Поезія лікує, надихає, розчулює, смішить, єднає. Вона не вимагає багато уваги й часу, але якщо ми знаходимо для неї трохи місця у своєму житті – вона нам неодмінно віддячить. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини. І лише потім усе це підхоплювала проза.
Читання поезії – це завжди читання самого себе, занурення у свої глибини, можливість віднайти відповіді на питання, почути мелодію своєї душі.
В рамках «Національного тижня читання. Тижня поезії», пропонуємо послухати вірші сучасних поетів та класиків української літератури в новому й дуже чуттєвому виконанні співробітників бібліотеки КНУБА на її сторінках соцмереж. Вірші — це живопис, який можна почути.
Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й поповнити її поезією, або ж подарувати поетичну збірку бібліотеці.